obecnie
7° C
jutro
12° C
Czy odczuwasz skutki przesilenia jesiennego?



Ostatnio na forum

  • Targ w Stalowej Woli - Analiz…
    1049 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Wywóz odpadów po małym remonc…
    1138 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Jaką sieć i jaki telefon pole…
    11230 wyświetleń
    7 odpowiedzi
  • stoły do domu
    2755 wyświetleń
    3 odpowiedzi
  • Opieka zdrowotna
    2127 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Dr Trafidło prośba o opinie
    9140 wyświetleń
    5 odpowiedzi
  • "Rozwód kościelny"
    601 wyświetleń
    0 odpowiedzi
Przejdź do forum

"Trzeźwy poranek” - podsumowanie działań na terenie powiatu stalowowo…

9 września 2025 20:26, autor: podkarpacka.policja.gov.pl

Wczorajsze działania "Trzeźwy poranek" prowadzone były w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie miasta i powiatu stalowowolskiego. Policjanci wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, skontrolowali 1742 kierowców. Trzech z nich, w tym dwóch rowerzystów zdecydowało się wsiąść za kierownicę spożywając wcześniej alkohol.

Podczas prowadzonych kontroli, na terenie gminy Bojanów mundurowi ujawnili 40-letniego kierowcę seata, który miał w organizmie blisko promil alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Na terenie gminy Zaklików ujawnono dwie rowerzystki pod wpływem alkoholu, jedna z nich miała blisko 1,5 promila, a druga poniżej 0,5 promila. Obie zostały ukarane mandatami karnymi. 

Pamiętajmy, aby wsiadając za kierownicę mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy będący pod wpływem alkoholu stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.