obecnie
9° C
jutro
10° C
Czy odczuwasz skutki przesilenia jesiennego?



Ostatnio na forum

  • Targ w Stalowej Woli - Analiz…
    1058 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Wywóz odpadów po małym remonc…
    1146 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Jaką sieć i jaki telefon pole…
    11235 wyświetleń
    7 odpowiedzi
  • stoły do domu
    2759 wyświetleń
    3 odpowiedzi
  • Opieka zdrowotna
    2134 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Dr Trafidło prośba o opinie
    9154 wyświetleń
    5 odpowiedzi
  • "Rozwód kościelny"
    605 wyświetleń
    0 odpowiedzi
Przejdź do forum

32-latek przewoził troje dzieci bez fotelików

27 listopada 2024 08:03, autor: podkarpacka.policja.gov.pl

Policjanci z niżańskiego wydziału ruchu drogowego, podczas codziennej służby, starają się zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Wyciągają konsekwencje wobec tych, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów. Szczególną uwagę mundurowi zwracają na kierowców, którzy nie korzystają podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa oraz na to, w jaki sposób przewożeni są pasażerowie - zwłaszcza dzieci.  

W poniedziałek po godz. 14, na drodze S-19 w miejscowości Jeżowe, policjanci z niżańskiego wydziału ruchu drogowego zwrócili uwagę na busa, którym podróżował mężczyzna z trójką dzieci. Mali pasażerowie nie byli przewożeni w fotelikach bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze zatrzymali forda do kontroli drogowej. Za jego kierownicą siedział 32-latek. Mężczyzna podróżował z trójką swoich dzieci w wieku od 1 do 9 lat oraz ich mamą. Za popełnione wykroczenie, kierujący fordem został ukarany mandatem w wysokości 600 złotych i 15 punktami karnymi.  

32-latek nie mógł także kontynuować jazdy w towarzystwie rodziny. Dzieci i ich mama, wyruszyły bezpiecznie w dalszą drogę, innym pojazdem.

Przypominamy! Jeśli dojdzie do niebezpiecznej sytuacji na drodze, zapięte pasy bezpieczeństwa, a w przypadku dzieci fotelik bezpieczeństwa, mogą ocalić nie tylko zdrowie, ale również życie!

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.