obecnie
27° C
jutro
31° C
Czy wybierasz się w tym roku na wakacje?


Ostatnio na forum

 • Kiedy miasto zapłaci urlopowe…
  59 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Rzetelna agencja nieruchomośc…
  197 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Czy warto i jak zastrzec swój…
  221 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  2115 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Perfumy damskie - jak wybiera…
  211 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przedłużenie włosów
  255 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na studia
  267 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Policjanci ćwiczyli na stadionie i lotnisku

8 lipca 2024 09:52, autor: podkarpacka.policja.gov.pl

W piątek, na terenie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożej w Stalowej Woli, a następnie Lotnisku w Turbii, odbyło się szkolenie Nieetatowego Pododdziału Policji stalowowolskiej komendy. Trwające kilka godzin ćwiczenia zostały podzielone na kilka etapów i miały na celu doskonalenie współdziałania ze sobą funkcjonariuszy, którzy podczas zbiorowych zakłóceń ładu i porządku publicznego, będą interweniować w pododdziałach zwartych.

Szkolenie rozpoczęło się częścią teoretyczną, podczas której omówiona została m.in. taktyka działań w przypadku naruszenia porządku w trakcie imprezy masowej.

Następnie funkcjonariusze udali się na stadion, gdzie wyposażeni w kaski, tarcze i środki przymusu bezpośredniego, ćwiczyli warianty przywracania naruszonego ładu i porządku. Tworzyli szyki zabezpieczające i wypierające, które stosowane są podczas działań pododdziałów zwartych. W kolejnej częśći ćwiczenia kontynuowane były na Lotnisku w Turbi.

Celem ćwiczeń było m.in sprawdzenie mobilności pododdziału, jak również tworzenie szyków policyjnych. W sprawne zabezpieczanie symulacji imprezy masowej zaangażowanych było kilkunastu funkcjonariuszy. Nabyte umiejętności pozwolą mundurowym na szybkie i skuteczne reagowanie podczas działań, w sytuacjach o podwyższonym ryzyku, dlatego też tego typu ćwiczenia odbywać się będą cyklicznie.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.