obecnie
19° C
jutro
27° C
Czy wybierasz się w tym roku na wakacje?


Ostatnio na forum

 • Kiedy miasto zapłaci urlopowe…
  74 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Rzetelna agencja nieruchomośc…
  207 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Czy warto i jak zastrzec swój…
  229 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  2130 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Perfumy damskie - jak wybiera…
  219 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przedłużenie włosów
  263 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na studia
  272 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Zbiórka dla rodziny pogorzelców z Turbi

5 lipca 2024 11:22, autor: zomo

W nocy z poniedziałku na wtorek, 2 lipca 2024 roku, w miejscowości Turbia (gmina Zaleszany) doszło do tragicznego pożaru domu jednorodzinnego. O godzinie 3:10 dyżurny operacyjny Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli otrzymał zgłoszenie o płonącym budynku. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano 10 zastępów gaśniczych z państwowej i ochotniczej straży pożarnej, karetkę pogotowia oraz policję.

W domu znajdowała się pięcioosobowa rodzina: Jola z mężem Pedrem, ich syn Wiktor oraz dziadkowie. Małżeństwo w pierwszej kolejności pomogło dziadkom opuścić budynek. Następnie Pedro wrócił do płonącego domu, aby uratować syna Wiktora, który miał pokój na poddaszu. Niestety, nie udało mu się wyprowadzić syna na czas. Wiktor stracił życie, a jego tata został ciężko poparzony. Pedro natychmiast przetransportowano do szpitala w Stalowej Woli, a następnie śmigłowcem LPR do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej, gdzie przebywa w śpiączce farmakologicznej.


Ta tragedia nie tylko odebrała rodzinie najbliższą osobę i zdrowie, ale także zniszczyła ich dom i cały dobytek. Pożar zniszczył dach, okna, stropy i ściany budynku, a także wyposażenie wnętrz. Straty są ogromne, a rodzina została bez dachu nad głową.

https://www.facebook.com/groups/3683797251861213

Jola i Pedro to ludzie znani z dobroci i gotowości do pomocy innym. Prowadzą z rodziną klub padla Carthagowola, wkładając w to całe swoje serce. Zawsze opiekowali się schorowanymi dziadkami i nie odmówili pomocy nikomu. Teraz to oni potrzebują wsparcia.

Społeczność lokalna oraz przyjaciele postanowili zorganizować zbiórkę i aukcje charytatywne, aby pomóc rodzinie w odbudowie ich życia po tej tragedii. Do tej pory udało się zebrać ponad 94 tysiące złotych, ale potrzeby są ogromne. Na Facebooku trwają aukcje charytatywne, gdzie ludzie wystawiają różne przedmioty i usługi, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dla rodziny z Turbi.


Każda forma wsparcia jest niezwykle cenna. Można przekazać darowiznę finansową, ale także ofiarować materiały budowlane czy inne potrzebne rzeczy. Do grupy licytacyjnej na Facebooku można dołączyć, aby wystawiać przedmioty na aukcje lub licytować je, wspierając tym samym pogorzelców.

Ta zbiórka to wyraz solidarności i wsparcia dla rodziny Joli i Pedro w tym trudnym czasie. Każda złotówka, każde udostępnienie informacji, każda modlitwa i wspomnienie Wiktora są ogromnym wsparciem dla rodziny, która znalazła się w tak dramatycznej sytuacji.

Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do tej szlachetnej inicjatywy. Pokażmy, że jesteśmy społecznością o wielkim sercu i że potrafimy pomóc tym, którzy zawsze pomagali innym. Wspólnie możemy sprawić, że życie Joli i Pedro nie będzie pogorzeliskiem, lecz znów stanie się pełne nadziei i wsparcia.

LINK DO ZBIÓRKI: https://pomagam.pl/pozar_domu_w_turbi

Link do grupy licytacyjnej: https://www.facebook.com/groups/3683797251861213

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.