obecnie
19° C
jutro
27° C
Czy wybierasz się w tym roku na wakacje?


Ostatnio na forum

 • Kiedy miasto zapłaci urlopowe…
  74 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Rzetelna agencja nieruchomośc…
  205 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Czy warto i jak zastrzec swój…
  227 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  2130 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Perfumy damskie - jak wybiera…
  217 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przedłużenie włosów
  261 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na studia
  272 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Gotowi do drogi

10 czerwca 2024 15:25, autor: MBP

10 czerwca Miejską Bibliotekę Publiczną odwiedziły klasy I a i I b ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Stalowej Woli. Pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach podróżniczych „Gotowi do drogi! Pakujemy plecak podróżnika”.

Jak przygotować się do podróży? Jakie emocje i uczucia towarzyszą nam przed wyprawą? Jak dbać o bezpieczeństwo podczas wakacyjnych wojaży? Co spakować na urlop nad morzem, a co na daleką wyprawę w góry? Na te i inne pytania odpowiadaliśmy wspólnie w trakcie spotkania.

Uczniowie wzięli udział także w grach i zabawach związanych z podróżami. Była zabawa w przewodnika i turystę na szlaku, kompletowanie przedmiotów związanych z konkretną wyprawą oraz gry słowne, które umilają czas podczas długiej podróży.

Podsumowaniem zajęć były warsztaty tworzenia walizki wspomnień. Nasi goście, wykorzystując kartony i elementy dekoracyjne, stworzyli pomysłowe walizki z przeznaczeniem na pamiątki z wakacji.

Dzieci, na pamiątkę wizyty w bibliotece, otrzymały od nas breloki z kompasem, które będą mogły wykorzystać w trakcie swoich wędrówek.

Wydarzenie zorganizowano w ramach zadania „Biblioteczny kalejdoskop zdarzeń. Literackie i edukacyjne wędrówki” w programie „Partnerstwo dla książki 2024”. Patronat honorowy - Lucjusz Nadbereżny, Prezydent Miasta Stalowej Woli.

____________________

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.