obecnie
19° C
jutro
27° C
Czy wybierasz się w tym roku na wakacje?


Ostatnio na forum

 • Kiedy miasto zapłaci urlopowe…
  74 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Rzetelna agencja nieruchomośc…
  205 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Czy warto i jak zastrzec swój…
  227 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  2130 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Perfumy damskie - jak wybiera…
  217 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przedłużenie włosów
  262 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na studia
  272 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Diecezjalny Dzień Młodzieży w Stalowej Woli: Wspólnota, Wiara i Nadzieja

9 czerwca 2024 09:59, autor: zomo

W Stalowej Woli odbył się Diecezjalny Dzień Młodzieży, który przyciągnął blisko 1500 młodych diecezjan, ich opiekunów oraz duszpasterzy i katechetów. Tegoroczne spotkanie, odbywające się pod hasłem „Jesteście nadzieją Kościoła i świata”, było okazją do wspólnego dziękczynienia Bogu za otrzymane dary i dobro.

Od samego rana uczestnicy gromadzili się na placu przed sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. Wkrótce dołączyli do nich uczestnicy XV Sandomierskiego Rajdu Papieskiego, upamiętniającego 25. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Sandomierzu.


Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty, a następnie świadectwem ewangelizacyjnym zespołu Full Power Spirit, które wzbudziło w uczestnikach wiele refleksji i entuzjazmu. Później Helena Dobrowolska wraz z animatorami z Wytwórni Zabawy – HulajNoga poprowadziła zabawy integracyjne, dostarczając wszystkim wiele radości i uśmiechu.

Po wspólnym obiedzie centralnym punktem wydarzenia była uroczysta Msza Święta, odprawiona na ołtarzu polowym pod przewodnictwem Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Eucharystię koncelebrowali księża odpowiedzialni za duszpasterstwo dzieci i młodzieży, moderatorzy oazy oraz duszpasterze przybyli z młodymi ze swoich parafii.


W kazaniu bp. Nitkiewicz odniósł się do obchodzonego w tym dniu liturgicznego wspomnienia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Mówił o sercu Maryi jako wolnym od grzechu i pełnym miłości, symbolu bliskości i pozytywnych relacji. Zwracał uwagę na to, jak ważne jest, abyśmy wypełniali nasze „graficzne” serca, używane w komunikatorach, pozytywnymi uczuciami i działaniami.

Biskup zachęcał młodych do naśladowania Matki Bożej, tak jak śledzą na mediach społecznościowych życie innych osób. Podkreślił, że wejście w bliższą relację z Matką Bożą nie sprawi, że od razu staniemy się aniołami, ale każda dobra myśl i uczynek są bezcenne i mogą naprawdę zmieniać świat, zaczynając od naszego życia. Przypomniał też słowa św. Ambrożego: „Zasiewaj Chrystusa w Twoim ogrodzie, aby z ziarenka stał się drzewem”, zachęcając do zasiewania ziarna Ewangelii w naszych sercach.

Przed Mszą Świętą ogłoszono wyniki pierwszej edycji konkursu na plakat pielgrzymkowy, w którym wzięło udział 12 prac. Trzecie miejsce zajęła Paulina Stelmach z parafii Narodzenia NMP w Jeżowem, drugie Agnieszka Zuba z parafii św. Maksymiliana w Badachach, a pierwsze Anna Łukawska z parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli.

Po Mszy Świętej młodzież mogła wysłuchać występu Arkadio, który swoimi utworami poruszył serca młodych ludzi. Na zakończenie dnia wszyscy uczestnicy wzięli udział w Wieczorze Chwały, pełnym muzyki, modlitwy i wspólnego śpiewu.

– To było niesamowite doświadczenie, które pokazało mi, jak wiele możemy osiągnąć wspólnie, jako młodzi ludzie pełni wiary i nadziei – powiedziała Anna, jedna z uczestniczek spotkania.

– Czułem ogromną jedność i wsparcie, które dodają sił na dalsze życie – dodał Piotr, który po raz pierwszy uczestniczył w takim wydarzeniu.


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.