obecnie
23° C
jutro
28° C
Czy wybierasz się w tym roku na wakacje?


Ostatnio na forum

 • Kiedy miasto zapłaci urlopowe…
  81 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Rzetelna agencja nieruchomośc…
  209 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Czy warto i jak zastrzec swój…
  232 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  2134 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Perfumy damskie - jak wybiera…
  222 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przedłużenie włosów
  264 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na studia
  275 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Od lektury do apteki – farmaceutka czyta dzieciom

7 czerwca 2024 19:25, autor: MBP

W czwartek, 6 czerwca, w Filii nr 2 odbyło się ostatnie spotkanie w ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Naszym gościem była farmaceutka pani Anna Tomala-Krzywda, która podzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczniami klasy III z PSP nr 4.

Spotkanie rozpoczęło się od przeczytania fragmentu książki Agaty Giełczyńskiej-Jonik pt. „Tajemnica szpitalnego ducha”.. Historia szybko przyciągnęła uwagę młodym słuchaczy, wprowadzając ich w tajemniczy świat szpitala i jego sekrety.

Po części literackiej pani Anna opowiedziała o swoim zawodzie. Z dużym zaangażowaniem przybliżyła uczniom, jak wygląda jej dzień pracy oraz jakie kroki należy podjąć, aby móc pracować w aptece. Przekazała wiele ciekawostek dotyczących przygotowywania leków, obsługi recept oraz udzielania pierwszej pomocy.

Uczniowie wykazali ogromne zainteresowanie tematem, zasypując panią Annę pytaniami. Byli ciekawi nie tylko samej pracy w aptece, ale także czy farmaceuta może wyciągnąć kleszcza lub zaszczepić pacjenta.

Pani Anna z cierpliwością odpowiadała na każde pytanie, rozwiewając wszelkie wątpliwości i zaspokajając ciekawość młodych słuchaczy. Spotkanie miało na celu promowanie mody na czytanie oraz zainspirowanie młodych czytelników do poznawania różnych zawodów.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.