obecnie
27° C
jutro
31° C
Czy wybierasz się w tym roku na wakacje?


Ostatnio na forum

 • Kiedy miasto zapłaci urlopowe…
  59 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Rzetelna agencja nieruchomośc…
  197 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Czy warto i jak zastrzec swój…
  221 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  2115 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Perfumy damskie - jak wybiera…
  211 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przedłużenie włosów
  255 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na studia
  267 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Kibole Motoru Lublin skazani za śmiertelne pobicie kibica Stalówki

21 maja 2024 15:09, autor: zomo

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie zaostrzył kary dla 15 młodych mężczyzn, pseudokibiców Motoru Lublin, oskarżonych o udział w zasadzce na sympatyków Stali Stalowa Wola pod Skaryszewem. W wyniku brutalnego pobicia jeden z kibiców Stali zmarł kilka dni później.

W sobotę, 28 maja 2016 roku, piłkarze drugoligowej Stali Stalowa Wola grali mecz w Kołobrzegu z miejscową Kotwicą. Niewielka grupa kibiców "Stalówki" zdecydowała się na długą podróż, mieszcząc się w jednym busie, wyruszając w trasę w nocy pod eskortą policyjną. Niestety, jeden radiowóz nie wystarczył, by zapewnić skuteczną ochronę.

O wyjeździe kibiców Stali wiedzieli kibice Motoru Lublin, z którymi od lat mieli konflikt. Około godziny 5 rano, między miejscowościami Budki Skaryszewskie a Modrzejowice w powiecie radomskim, grupa pseudokibiców Motoru zatarasowała drogę. Doszło do regularnej bójki, która trwała około 10 minut.

Prokuratura przesłuchiwała świadków, a policja gromadziła dowody, korzystając m.in. z ustaleń operacyjnych, które objęto klauzulą niejawności. Prawdopodobnie stosowano podsłuchy telefoniczne. Po pewnym czasie policjanci z Wydziałów Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, wspierani przez antyterrorystów z Lublina, zatrzymali dziewięć osób związanych ze sprawą. Ostatecznie zatrzymano 15 osób, wszyscy byli mieszkańcami województwa lubelskiego, kibicami Motoru Lublin.

Bójka w Modrzejowicach miała tragiczne skutki - jeden z kibiców Stali został zakatowany i zmarł. Policja zatrzymała łącznie 38 osób, z których czterech pseudokibiców Motoru Lublin trafiło na trzy miesiące do aresztu. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 10 lat więzienia.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.