obecnie
14° C
jutro
19° C
Najpopularniejsze

Czy w Stalowej Woli powinno powstać schronisko dla zwierząt?


Ostatnio na forum

  • Sprawdzony sklep z tekstyl...
    3 wyświetleń
    1 odpowiedzi
  • Pytanie do właścicieli zwi...
    3 wyświetleń
    1 odpowiedzi
  • Bezprzewodowy wideodomofon
    6 wyświetleń
    1 odpowiedzi
  • Czym podróżujecie?
    4 wyświetleń
    1 odpowiedzi
  • Dobry warszawski ortodonta?
    5 wyświetleń
    1 odpowiedzi
  • Sprawdzony i tani zakład o...
    9 wyświetleń
    1 odpowiedzi
  • Profesjonalne leczenie oty...
    6 wyświetleń
    1 odpowiedzi
Przejdź do forum

Pijany uczył się jeździć. Zatrzymali go policjanci

3 sierpnia 2022 21:18, autor: podkarpacka.policja.gov.pl

W ubiegłą sobotę po godz. 7, w miejscowości Zarzecze, patrol ruchu drogowego z niżańskiej komendy zatrzymał do kontroli pojazd nauki jazdy. W trakcie czynności policjanci wyczuli alkohol od 30-letniego kursanta. Badanie wskazało u niego blisko promil alkoholu w organizmie.

Policjanci uniemożliwili dalszą naukę jazdy 30-letniemu mieszkańcowi powiatu janowskiego. Zamiast przygotowywać się do egzaminu, zgodnie z obowiązującymi przepisami, musi liczyć się teraz z odpowiedzialnością za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy!

Stan po użyciu alkoholu: zgodnie z przepisami prawa, stan w którym stężenie alkoholu we krwi osoby kierującej pojazdem wynosi między 0,2 a 0,5 promila (0,1-0,25 mg alkoholu na 1 dm3 wydychanego powietrza), nazywamy stanem po użyciu alkoholu.

Stan nietrzeźwości: zachodzi w  przypadku stężenia wyższego niż 0,5 promila alkoholu we krwi (powyżej 0,25 mg alkoholu na 1 dm3 wydychanego powietrza)

Za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu grozi:

  1. grzywna nie niższa niż 2500 zł (maksymalna to 30 tys. zł) lub areszt do 30 dni;
  2. zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat;
  3. 10 punktów karnych

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi:

  1. grzywna, ograniczenie wolności lub kara więzienia do lat 2
  2. zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat;
  3. kara pieniężna od 5000 zł do 60 000 zł
  4. 10 punktów karnych


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.
Informacja o cookies

Zgadzam się Nasza strona zapisuje niewielkie pliki tekstowe, nazywane ciasteczkami (ang. cookies) na Twoim urządzeniu w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki. Korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień oznacza zgodę na przechowywanie cookies w Twoim urządzeniu.