669 wyświetleń
Przejdź do forum

Zdecydowane zwycięstwo! Derby dla Stali!

2 maja 2021 08:29, autor: stal1938.pl

W meczu 33. kolejki III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Siarką Tarnobrzeg. To spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem zielono-czarnych. Derby znów dla Stali!

Mecze „Stalówki” z Siarką Tarnobrzeg zawsze wywołują dodatkowe emocje. W rundzie jesiennej zielono-czarni zwyciężyli w Tarnobrzegu 4:1. Teraz Siarka przyjechała do Stalowej Woli. „Stalówka” ponownie okazała się lepsza i tym razem wygrała 4:0!

Nasi zawodnicy od początku spotkania zdecydowanie ruszyli do ataku. W pierwszym kwadransie zielono-czarni wypracowali sobie kilka dobrych okazji, lecz albo dobrze spisywał się bramkarz Siarki, albo uderzenia były niecelne. Początek spotkania zdecydowanie należał do „Stalówki”.

Wraz z upływem kolejnych minut spotkanie nieco się wyrównało. Nasi rywale też raz na jakiś czas zagrażali bramce Tomasza Wietechy. Goście umieścili nawet piłkę w naszej siatce, lecz był spalony i arbiter tego gola nie uznał. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa dla Stali rozpoczęła się znakomicie! Ta część spotkania zdecydowanie należała do naszej drużyny!

Chwilę po wznowieniu gry Adam Waszkiewicz dograł do Piotra Mrozińskiego, a ten skierował piłkę do bramki Siarki. Po objęciu prowadzenia zielono-czarni podkręcili tempo i znów śmielej zaatakowali. W 58. minucie ładny strzał oddał Mistrzyk, lecz dobrze interweniował Maciej Kowal.

W 68. minucie Stal prowadziła już 2:0. Wtedy to rzut karny wykorzystał Michał Mistrzyk. Faulowany chwilę wcześniej był Szymon Grabarz. Niedługo później padła kolejna bramka dla Stali! 79. minucie bramkarza ponownie pokonał Piotr Mroziński, który po znakomitej akcji Aleksandra Drobota po raz drugi skierował piłkę do siatki Siarki. To nie był koniec emocji w tej potyczce. Już w doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił bowiem Maciej Wojtak.

W sobotę „Stalówka” pokonała 4:0 Siarkę Tarnobrzeg. Derby znów dla Stali! W dwumeczu w tym sezonie zielono-czarni Siarce strzelili osiem goli, a stracili tylko jedną bramkę.

Stal Stalowa Wola – Siarka Tarnobrzeg 4:0 (0:0)

1:0 – Piotr Mroziński 46′

2:0 – Michał Mistrzyk 64′

3:0 – Piotr Mroziński 79′

4:0 – Maciej Wojtak 90 +2′

Składy:

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Waszkiewicz, Khorolskyi, Hudzik, Sobotka, Drobot (82′ Stępniowski), Mistrzyk (77′ Wojtak), Wiktoruk (68′ Conde), Mroziński (82′ Zięba), Jopek, Grabarz (68′ Płonka).

Siarka Tarnobrzeg (skład wyjściowy): Kował – Bałdyga, Janeczko, Duda, Bieniarz, Orzechowski, Skrzypek, Sulkowski, Bierzało, Tabor, Rogala.

Żółte kartki: Drobot, Mistrzyk, Waszkiewicz, Płonka – Duda, Rogala.

Sędzia: Mateusz Czerwień (Kraków).