589 wyświetleń
Przejdź do forum

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików

1 kwietnia 2021 08:04, autor: mosir.stalowawola.pl
W dniach 27-28.03.2021 odbyły się na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików  12 i 13 letnich. Wystartowało 15 klubów z województw Podkarpackiego, Świętokrzyskiego i Mazowieckiego – łącznie 158 zawodników. Dla pływaków 12-letnich był to pierwszy w życiu start w zawodach takiej rangi. Był stres, ale była i mobilizacja. Zawodniczki  i zawodnicy MOTYLA z obu roczników, pomimo skromnej obsady uplasowali się na piątych pozycjach w klasyfikacji punktowej. Wszyscy zawodnicy poprawiali swoje rekordy życiowe. Najlepszą zawodniczką MOTYLA była Emilia Olko – zdobywając dwa srebrne medale w konkurencjach indywidualnych – na 100 m stylem motylkowym (1;16,67) i na 100 m stylem dowolnym (1;05,56). W wyścigu na 100 m stylem klasycznym zajęła 4 miejsce uzyskując świetny czas (1;24,93), zaledwie 67 setnych sekundy do „złota”. Bardzo dobrze popłynęła sztafeta 13-latków. W wyścigu na 4 x 50m stylem zmiennym wywalczyli miejsce czwarte. Dawid Kanty – grzbietowym (35,93), Fabian Siry – klasycznym (42,02), Gabriel Ambroszko – motylkowym (36,55) i Emilia Olko – kraulem (29,17). W wyścigu na 4 x 50m stylem dowolnym zdobyli brązowy medal w czasie 2;03,16. Dawid Kanty (31,10), Emila Olko (29,21), Gabriel Ambroszko (31,48) i Fabian Siry (31,37). Bardzo dobre rezultaty uzyskali również; Agata Kozak –  na 100 i 200 klasycznym i na 200 zmiennym, Jakub Wronowski  – na 100 klasycznym, Weronika Ambroszko – na 200 klasycznym i 200 zmiennym, Szymon Sacharczuk i Fabian Siry na 200 klasycznym oraz Dawid Kanty na 200 zmiennym.   Następna runda tych zawodów odbędzie się w czerwcu.