obecnie
8° C
jutro
10° C
Czy odczuwasz skutki przesilenia jesiennego?



Ostatnio na forum

  • Targ w Stalowej Woli - Analiz…
    1124 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Wywóz odpadów po małym remonc…
    1153 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Jaką sieć i jaki telefon pole…
    11244 wyświetleń
    7 odpowiedzi
  • stoły do domu
    2769 wyświetleń
    3 odpowiedzi
  • Opieka zdrowotna
    2146 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Dr Trafidło prośba o opinie
    9168 wyświetleń
    5 odpowiedzi
  • "Rozwód kościelny"
    609 wyświetleń
    0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Zrobili literackie zapasy

12 listopada 2020 22:33, autor: MBP

8202 - tyle książek i audiobooków wypożyczyli Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli przez ostatnie trzy dni jej funkcjonowania przed czasowym zamknięciem. Odwleczono je nieco w czasie - aby w ostatni dzień nie tworzyć zagrożenia epidemicznego ze względu na wzmożony ruch Czytelników, którzy chcieliby zrobić sobie książkowe zapasy. Zamiast jednego dnia, Czytelnicy na wypożyczenie wybranych lektur, mieli trzy dni. W filiach oraz Bibliotece Głównej zjawiło się przez ten czas 2238 osób.

Obsługa Czytelników odbywała się z zachowaniem wymogów sanitarnych. Każdy miał maseczkę i zachowywał dystans społeczny, mimo zwiększonej ilości osób chętnych do wypożyczenia książek, wszystko odbywało się bezpiecznie.

Stalowowolscy bibliotekarze mają nadzieję, że możliwość korzystania z zasobów książnicy zostanie przywrócona jak najszybciej, jednak aby zapewnić mieszkańcom Stalowej Woli dostęp do literatury, zdecydowali się zwiększyć limit wypożyczeń z 5 do 8 pozycji. Z możliwości wypożyczenia większej liczby książek czy audiobooków zdecydowało się skorzystać wiele osób.

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie zdążyli oddać książek – za okres czasowego zamknięcia biblioteki nie będą naliczane opłaty za przetrzymanie bibliotecznych zbiorów - wszystko zostało „zamrożone”.

Biblioteka została czasowo zamknięta dla wypożyczających, ale pracownicy MBP nie próżnują: trwają prace m.in. związane z porządkowaniem księgozbioru, a wydarzenia, które miały się odbyć z udziałem publiczności, będzie można śledzić online – na stronie www biblioteki czy na jej profilu facebookowym oraz kanale biblioteki na YouTube

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.