obecnie
19° C
jutro
31° C
Niżański festiwal kultury łowi
Czy wybierasz się w tym roku na wakacje?


Ostatnio na forum

  • Kiedy miasto zapłaci urlopowe…
    116 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Rzetelna agencja nieruchomośc…
    227 wyświetleń
    1 odpowiedzi
  • Czy warto i jak zastrzec swój…
    246 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Dr Trafidło prośba o opinie
    2159 wyświetleń
    3 odpowiedzi
  • Perfumy damskie - jak wybiera…
    232 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Przedłużenie włosów
    277 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Pomysł na studia
    285 wyświetleń
    0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego

5 grudnia 2018 15:39, autor: stalowowolski.pl
W Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli obradowała Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. Głównym punktem posiedzenia było przedstawienie i zaopiniowanie projektu budżetu Powiatu Stalowowolskiego na rok 2019 w zakresie działu wydatków na bezpieczeństwo publiczne i ochronę przeciwpożarową.

Ponadto Katarzyna Rogala, dyrektor Stalowowolskiego Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej przedstawiła działania podejmowane przez placówkę w ramach wydatkowania środków przyznanych przez Powiat Stalowowolski.
Zostało przygotowanych 6 kamizelek odblaskowych w kolorze zielonym z napisem Pomoc Psychologiczna i logo SOWiK na potrzeby pracowników, którzy często uczestniczą w działaniach interwencyjnych w terenie, pracując równolegle z innym służbami, m.in. policją, strażą pożarną, udzielając pomocy psychologicznej w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Psycholodzy mają również identyfikatory. Chodzi o to, by było wiadomo, kim są te osoby.

Ponadto placówka przygotowała swoje wizytówki z kontaktem, które przekaże m.in. pracownikom, policji, SOR-u, straży by dawali je podczas interwencji osobom potrzebującym wsparcia psychologicznego.

- Do tej pory służby nie miały takich wizytówek, a wiemy, że mogą być przydatne na przykład dla ratowników medycznych, lekarzy, strażaków którzy pomagają poszkodowanym w wypadkach. Wielokrotnie takie osoby czy ich bliscy potrzebują wsparcia psychologicznego, czasami też w późniejszym czasie. Gdy otrzymają kontakt telefoniczny będą mieć możliwość zgłoszenia się w odpowiednim dla siebie czasie– mówi Katarzyna Rogala, dyrektor SOWiK.
Zostały też przygotowane ulotki informacyjne o programie korekcyjno – edukacyjnym dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Dyrektor SOWiK przedstawiła też informację na temat realizowanych programów przez placówkę. Obecnie zakończyła się pierwsza edycja cyklicznego Jesiennego Maratonu Edukacyjnego pod hasłem emocje.







Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.