obecnie
20° C
jutro
22° C
Czy Polska wyjdzie z grupy podczas EURO 2024?


Ostatnio na forum

 • Rzetelna agencja nieruchomośc…
  42 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Czy warto i jak zastrzec swój…
  87 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  1894 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Perfumy damskie - jak wybiera…
  91 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przedłużenie włosów
  141 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na studia
  156 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Zdrowa żywność
  933 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Złoty i srebrny medal uczniów RCEZ w Nisku na IWIS 2017!

26 października 2017 14:23, autor: powiat-nisko.pl
W połowie października, uczniowie reprezentujący RCEZ w Nisku otrzymali złoty i srebrny medal na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków IWIS 2017. Nagrody zdobyli: Paweł i Piotr Żurawscy oraz Wojciech Pawłowski za innowacyjny projekt „Bezprzewodowe przesyłanie energii elektrycznej”. Praca została wykonana na poziomie wynalazczym, a opiekunem projektu i promotorem był mgr inż. Marian Chrapko.

Dyrektor szkoły Wacław Piędel informuje, że Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS to największe w Polsce wydarzenie promujące projekty innowacyjne i wynalazcze. W wystawie prezentują swoje osiągnięcia zarówno instytuty badawcze, uniwersytety czy politechniki, jak również przedsiębiorstwa oraz indywidualni wynalazcy. Do tej grupy dołączają uczniowie niżańskiego Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej.

Podczas tegorocznej wystawy IWIS srebrny medal zdobył również Łukasz Żak, obecny uczeń RCEZ, ale pracę wykonał jeszcze jako uczeń Gimnazjum im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego pod opieką Oli Jackowicz. Praca, która zdobyła uznanie w oczach międzynarodowego jury to: „Niekonwencjonalne zabezpieczenie samochodów”.

Na Wystawie Wynalazków IWIS swoje prace prezentują naukowcy w 20 kategoriach, poczynając od ekologii i ochrony środowiska, przez mechanikę, budownictwo, elektronikę oraz przemysł włókienniczy i chemiczny, aż do innowacyjnych rozwiązań medycznych.

Serdecznie gratulujemy laureatom i promotorom zdobytych medali i życzymy kolejnych sukcesów za kolejne innowacyjne i wynalazcze projekty.
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.