obecnie
27° C
jutro
31° C
Czy wybierasz się w tym roku na wakacje?


Ostatnio na forum

 • Kiedy miasto zapłaci urlopowe…
  59 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Rzetelna agencja nieruchomośc…
  197 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Czy warto i jak zastrzec swój…
  221 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  2115 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Perfumy damskie - jak wybiera…
  211 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przedłużenie włosów
  255 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na studia
  267 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Języki integrowały w ZS Jeżowe już po raz siódmy

23 marca 2017 14:00, autor: powiat-nisko.pl
Koniec marca upływa w Zespole Szkół w Jeżowem pod znakiem języków obcych. Konkurs językowy dla gimnazjalistów już na stałe zagościł w kalendarzu imprez szkolnych. W tym roku poziom konkursu, jak również zainteresowanie nim, były rekordowo wysokie. Świadczy o tym fakt, że do konkursu zgłosiło się aż 20 drużyn – liczba ta była zaskoczeniem dla samych organizatorów.

Do rozgrywek konkursowych z języka angielskiego i niemieckiego zgłosiły się nie tylko wszystkie okoliczne gimnazja, a więc z Jeżowego, Jaty, Starego Nartu, Cholewianej Góry, Grobel, Nowosielca i Kamienia, ale również szkoły z dalszych miejscowości, jak: Bojanów, Jarocin, Rudnik nad Sanem, Nienadówka czy Łętownia.

W tym roku zawody językowe rozpoczął konkurs z języka angielskiego. Rywalizacja była bardzo zacięta, ponieważ w konkursie wystartowało aż 12 drużyn. Składał się on z 4 konkurencji, a każda z nich sprawdzała inne sprawności i wiadomości. Na początku uczniowie rozwiązywali quiz, który liczył 20 pytań. Pytania te dotyczyły wiadomości kulturoznawczych związanych z krajami anglojęzycznymi. Następnie uczniowie otrzymali zadanie gramatyczne – był to list, w którym trzeba było wybrać poprawną formę gramatyczną. W trzecim zadaniu sprawdzana była umiejętność słuchania ze zrozumieniem, na podstawie obejrzanego filmu. Na koniec odbyła się konkurencja, która wyłoniła zwycięzcę. Uczniowie losowali kategorie tematyczne i mieli za zadanie wypisać 10 słówek, które wyświetlane były w formie prezentacji. W konkursie z języka angielskiego zwyciężyła drużyna z Publicznego Gimnazjum w Jeżowem, które zwyciężyło tylko jednym punktem nad gimnazjalistami z Rudnika. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Łętowni.

Po przerwie na poczęstunek odbył się konkurs z języka niemieckiego, w którym wystartowało 8 reprezentacji. Tu również uczniowie mieli do rozwiązania 4 zadania. Na początku uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania kulturoznawcze (również w formie quizu), następnie zmierzyli się z testem gramatycznym, po czym sprawdzona została znajomość słownictwa. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test prawda/fałsz. Zadania dotyczyły opisu ilustracji. Ostatnia konkurencja wymagała nie tylko wiadomości językowych, ale również zdolności aktorskich a także dobrej współpracy w grupie, ponieważ gimnazjaliści zmierzyli się z kalamburami, w których musieli odgadywać różne czynności. W rywalizacji z języka niemieckiego zwyciężyło Publiczne Gimnazjum w Rudniku nad Sanem, drugie miejsce zajęło gimnazjum z Jeżowego, zaś trzecie miejsce na podium przypadło gimnazjalistom z Kamienia.

Przed wręczeniem nagród, ufundowanych m. in. przez Powiat Niżański, gimnazjaliści mieli możliwość dowiedzieć się czegoś o szkole. Zaprezentowany został filmik promocyjny, nakręcony przez naszych uczniów, ponadto poruszony został temat ważny w kontekście nauki języków obcych, mianowicie uczniowie klasy II i III LO opowiedzieli o programie Erasmus Plus, w którym szkoła od tego roku uczestniczy. Licealiści przedstawili ogólne informacje na temat wymiany Erasmus a także opowiedzieli o pierwszym wyjeździe w ramach tej wymiany – w grudniu ubiegłego roku do Niemiec.

VII Konkurs Językowy dla Gimnazjalistów „Języki integrują” w Zespole Szkół w Jeżowem, przygotowały nauczycielki języka angielskiego: Agnieszka Kołodziej i Joanna Ślusarczyk, zaś konkurs z języka niemieckiego Marta Kossak-Dec. Do przeprowadzenia konkursu i jego obsługi zaangażowana została spora grupa jeżowskich licealistów.

Marta Kossak-Dec – ZS w Jeżowem
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.