Jesteśmy już na półmetku prac związanych z opracowaniem Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Stalowej Woli na lata 2017 – 2020. Jest to najważniejszy dokument w procesie rewitalizacji, gdyż w oparciu o znajdujące się w nim zapisy, będą realizowane główne przedsięwzięcia, zarówno w sferze społecznej i kulturalnej jak również przestrzennej oraz gospodarczej.
W Rozwadowie i na Osiedlu Fabrycznym odbyły się już badania ankietowe, fokusowe oraz indywidualne wywiady. Przyszła więc kolej na opracowywanie i wybór przedsięwzięć planowanych do realizacji. Bez pomysłów na zmiany, bez zgłoszenia potrzeb i oczekiwań społeczności lokalnej, prace w tym zakresie nie będą miały sensu. Dlatego też w dniach 22 i 23 lutego odbędą się warsztaty pn. „Rewitalizacja od A do Z”. Jeżeli jednak ktoś nie będzie mógł wziąć w nich udziału, a chciałby podzielić się swoim pomysłem, może to zrobić za pomocą „Formularzu Zgłoszeniowego Projektu”. Formularz wraz z instrukcją znaleźć można na stronach internetowych
www.stalowawola.pl, centrumrewitalizacji.pl i na oficjalnym profilu Centrum Rewitalizacji.
Zachęcamy do opisania swoich pomysłów na projekty, które odpowiedzą na problemy zidentyfikowane na podobszarach rewitalizowanych. Prosimy o zgłaszanie projektów społecznych, inwestycyjnych lub integrujących działania inwestycyjne z działaniami społecznymi. Wypełnione wnioski można przesłać drogą elektroniczną na adres:
rewitalizacja@stalowawola.pl z dopiskiem: „Zgłoszenie projektu rewitalizacyjnego”, lub dostarczać do Urzędu Miasta Stalowej Woli, ul. Wolności 7, 37-450 Stalowa Wola, pokój nr 1 do dnia 13 marca 2017 r. z dopiskiem: „Zgłoszenie projektu rewitalizacyjnego”.
Szczegółowe informacje uzyskać można w siedzibie Referatu Centrum Rewitalizacji Urzędu Miasta Stalowej Woli: ul. Popiełuszki 4/16, lub telefonicznie pod numerem tel. 664 996 962.
Nabór propozycji przedsięwzięć do LPR będzie trwać do 13.03.2017.
„Rewitalizacja od A do Z” – spotkania warsztatowe odbędą się:
22.02.2017 o godz. 16.00 przy ul. Dmowskiego 11 (os. Fabryczne)
23.02.2017 o godz. 16.00 w Domu Parafialnym „Miriam” Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej
Bezpośrednio po spotkaniach warsztatowych od godz. 19.00 – konsultacje indywidualne dla wszystkich zainteresowanych zgłaszaniem przedsięwzięć.