obecnie
22° C
jutro
19° C
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

  • Zawód OZE
    219 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Dobry ortodonta?
    757 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Pomysł na biznes
    1149 wyświetleń
    3 odpowiedzi
  • Sprzątanie po zmarłych
    175 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Usługi malowania wnętrz w Sta…
    175 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Holter
    309 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Grecja - gdzie się wybrać?
    368 wyświetleń
    0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Stalowa Wola stolicą polskiego przemysłu zbrojeniowego

23 grudnia 2016 10:00, autor: stalowawola.pl
4,5 mld zł – na taką kwotę Huta Stalowa Wola podpisała umowę na dostawę czterech dywizjonowych modułów ogniowych „Regina”. Podpisanie tego największego kontraktu w historii polskiego przemysłu obronnego odbyło się 14 grudnia w obecności Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Beaty Szydło oraz Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza.

Premier Beata Szydło podkreśliła, że przemysł zbrojeniowy musi się stawać kołem zamachowym polskiej gospodarki. – Mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli spotykać się w kolejnych zakładach, by móc ogłaszać dobre projekty dla polskiej armii, realizowane w polskich przedsiębiorstwach zbrojeniowych w oparciu o myśl polskich inżynierów. To ważny moment dla wojska i ważny projekt. Ale musimy pamiętać, że takich projektów będziemy realizować więcej – dodała. Jak zaznaczyła, podpisanie tak dużego kontraktu jest dobrą wiadomością dla mieszkańców Stalowej Woli i okolic. – Produkcja w Hucie Stalowa Wola jest przez najbliższe osiem lat zapewniona, ale myślę, że to jest dopiero początek, bo to jest kontrakt, który daje również ogromne perspektywy na przyszłość – podkreśliła premier.

Premier Rządu skierowała również słowa uznania do pracowników Huty Stalowa Wola.Gratuluję Hucie Stalowa Wola i ministrowi Antoniemu Macierewiczowi oraz Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Te gratulacje należą się dla determinacji wielu ludzi, którzy postanowili, żeby polska armia rozwijała się i była wyposażana w sprzęt produkowany w Polsce. Żeby polskie zakłady zbrojeniowe były tymi, które stanowią podstawę w produkcji wyposażenia dla polskiej armii. Chcemy ten kierunek nadal rozwijać, bo jest to zgodne z programem PiS – mówiła.

– Dzisiejsze podpisanie umowy ma olbrzymie znaczenie dla wzmocnienia wojsk operacyjnych, do przeciwstawienia się jakiejkolwiek agresji. Nie istnieje państwo bez armii. Nie istnieje armia bez własnego przemysłu. Nasza siła tkwi w możliwościach jakie stwarzają Polacy ciężką pracą – mówił szef MON Antoni Macierewicz.

14 grudnia 2016 r. jest datą historyczną nie tylko dla HSW S.A., ale także dla polskiej zbrojeniówki. Ten największy w historii kontrakt na dostawy sprzętu, produkowanego przez polski przemysł podpisali prezes huty Bernard Cichocki, dyrektor Rozwoju HSW Bartłomiej Zając i szef inspektoratu uzbrojenia generał brygady Adam Duda.

Przedmiotem umowy są 4 Dywizjonowe Moduły Ogniowe o kryptonimie „REGINA”. W skład każdego dywizjonowego modułu ogniowego wchodzą 24 haubice samobieżne Krab, 3 wozy dowódczo-sztabowe (WDSz), 8 wozów dowódczych różnego szczebla (WD), 6 wozów amunicyjnych (WA) oraz 1 wóz remontu uzbrojenia i elektroniki (WRUiE). Jeszcze w tym roku na wyposażenie polskiej armii trafi 10 KRAB-ów.

– Jesteśmy dumni, że największy w historii kontrakt dla polskiego przemysłu zbrojeniowego został skierowany do Huty Stalowa Wola. W przeddzień jubileuszu 80-lecia Centralnego Okręgu Przemysłowego Stalowa Wola ponownie staje się stolicą polskiego przemysłu zbrojeniowego. Obecność Pani Premier Beaty Szydło oraz Ministra Antoniego Macierewicza w HSW pokazują determinację i wsparcie Rządu dla polskiego przemysłu i takich ośrodków przemysłowych jak Stalowa Wola. To dla nas wielka szansa rozwoju gospodarczego i społecznego! Wszystkim pracownikom Huty Stalowa Wola gratulujemy wielkiego sukcesu, który jest wynikiem ciężkiej pracy ludzi o stalowej woli – mówi Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.