obecnie
23° C
jutro
31° C
Czy wybierasz się w tym roku na wakacje?


Ostatnio na forum

 • Kiedy miasto zapłaci urlopowe…
  59 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Rzetelna agencja nieruchomośc…
  197 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Czy warto i jak zastrzec swój…
  221 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  2115 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Perfumy damskie - jak wybiera…
  211 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przedłużenie włosów
  255 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na studia
  267 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

II Turniej Integracyjny Szkół Powiatu Niżańskiego

31 października 2016 14:00, autor: powiat-nisko.pl
II Turniej Integracyjny Szkół Powiatu Niżańskiego rozegrany został 26 października 2016 roku w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Jest to inicjatywa Starostwa Powiatowego i szkół ponadgimnazjalnych, która została zapoczątkowana w 2015 roku.

Na Turniej przybyły drużyny ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w powiecie niżańskim wraz z opiekunami. Gospodarz i współorganizator zawodów, dyrektor Wacław Piędel przywitał uczniów, dyrektorów szkół oraz organizatora Turnieju – Starostę Niżańskiego Roberta Bednarza.

Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej zorganizowano teleturniej wiedzy ogólnej, w której uczniowie wraz z opiekunami odpowiadali na pytania dotyczące m.in. filmu, muzyki, wiedzy o powiecie itp. W drugiej części uczestnicy zmagali się z konkurencjami sportowymi, takim jak np. jazda na rowerze slalomem, jazda na deskorolce w pozycji siedzącej, mierzenie najszczuplejszej szkoły czy skoki w worku.

Celem zawodów była przede wszystkim integracja młodzieży, poprzez dobrą zabawę i zdrową rywalizację. Na zakończenie Turnieju nastąpiło wręczenie pucharów i dyplomów przez Starostę i dyrektora RCEZ. W przyjacielskiej i pełnej życzliwości rywalizacji zwyciężyło RCEZ w Nisku, przed ZS w Jeżowem, LO w Nisku i ZS w Rudniku nad Sanem.

Wręczenie nagród poprzedziło wystąpienie Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza, który podkreślił wartość i wymiar integracyjny drugiej edycji Turnieju.

Imprezę przygotowali i poprowadzili: Mariusz Zapaśnik i Joanna Mroczek wraz z zespołem nauczycieli powołanych do spraw Turnieju.

Finalnym akcentem całego II Turnieju Integracyjnego była sesja zdjęciowa, w czasie której uwieczniono wszystkich uczestników tej udanej imprezy.


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.