obecnie
27° C
jutro
31° C
Czy wybierasz się w tym roku na wakacje?


Ostatnio na forum

 • Kiedy miasto zapłaci urlopowe…
  59 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Rzetelna agencja nieruchomośc…
  197 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Czy warto i jak zastrzec swój…
  221 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  2115 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Perfumy damskie - jak wybiera…
  211 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przedłużenie włosów
  255 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na studia
  267 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Ekonomik w Berlinie!

14 października 2016 08:49, autor: stalowowolski.pl
Potwierdzamy – praktyki zagraniczne to stała oferta Zespołu Szkół Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli. Po Anglii i Włoszech przyszedł czas na Niemcy. Przez ostatnie trzy tygodnie 20.uczniów ekonomika, odbywało swój pierwszy w życiu staż w berlińskich restauracjach, hotelach, w firmie projektowej, firmie poligraficznej, w sklepie oraz fundacji non profit.

I choć wyzwaniem było wszystko, samodzielne poruszanie się po wielkiej metropolii i sprostanie wymogom pracodawców oraz komunikacja w języku niemieckim i angielskim – stażyści zapewniają zgodnie, że warto te wyzwania podejmować.

Niewątpliwie, wyjazdy na praktyki zagraniczne są wartością samą w sobie – potwierdza dyrektor szkoły – Paweł Ciołkosz. Jesteśmy szkołą zawodową. Naszym zadaniem jest maksymalne przygotowanie uczniów do wymogów rynku pracy- także rynków europejskich. Młodzi ludzie powracający z praktyk zawsze twierdzą to samo- wyjazd to prawdziwa szkoła dorosłego życia. I choć ich staże ograniczają się do wykonywania prostych czynności zawodowych, beneficjenci twierdzą, że zdobyli, jak na razie, najcenniejsze życiowe doświadczenie.

Unijny program Erasmus Plus zakłada, że jego beneficjenci nie tylko zdobywają zawodowe szlify, ale także poznają kulturę kraju, w którym przebywają. Młodzież rozwadowskiego Ekonomika oraz ich opiekunowie pozostają pod wielkim wrażeniem pobytu w Berlinie. Ich korespondencje, filmy i zdjęcia pokazują miasto jako wielką, nowoczesną metropolię, miejsce licznych atrakcji turystycznych i multikulturowości. Poznawali nie tylko sam Berlin, zwiedzali także Niemcy- np. wycieczka do Poczdamu była okazją, aby poznać kraj z zupełnie innej strony.

Z licznych materiałów uczniów , a także z ich relacji po przyjeździe wynika, że równie cenne są także przyjaźnie zawarte z rówieśnikami oraz kontakty zawodowe. Kilkoro niemieckich pracodawców deklaruje, że chętnie zobaczą naszych uczniów w roli stałych pracowników. A przed nami kolejny wyjazd tej samej edycji projektu „ Dobry zawód - lepsza przyszłość” w ramach Programu Erazmus+, oczywiście także Berlin.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.