obecnie
23° C
jutro
18° C
Czy odczuwasz skutki przesilenia jesiennego?



Ostatnio na forum

  • crazy time
    6 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • crazy time
    7 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • crazy time
    6 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • crazy time
    6 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • crazy time
    6 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • crazy time
    12 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Czym podróżujecie?
    5093 wyświetleń
    2 odpowiedzi
Przejdź do forum

Składała fałszywe reklamacje - usłyszała zarzuty

11 kwietnia 2026 22:34, autor: podkarpacka.policja.gov.pl

Z ustaleń policjantów wynika, że młoda kobieta opracowała sposób na nienależne pozyskiwanie środków finansowych. Wielokrotnie zgłaszała w procesie reklamacyjnym nieprawdziwe informacje dotyczące operacji bankowych na jej rachunku. Kwestionowała łącznie 42 transakcje, twierdząc, że nie były one przez nią autoryzowane. W rzeczywistości to ona sama dokonywała płatności i przelewów.

Wprowadzony w błąd bank, początkowo uznał część zgłoszeń i zwrócił kobiecie łącznie ponad tysiąc złotych.

Podejrzana kontynuowała swój proceder nawet wtedy, gdy bank w pewnym momencie warunkowo rozpatrywał jej zgłoszenia dopatrując się sprzecznych oświadczeń składanych w procesie reklamacyjnym. Mimo tego kobieta ponownie usiłowała wprowadzić w błąd pracowników banku, reklamując jako nieautoryzowane kolejne przelewy.

Procedury bezpieczeństwa zastosowane przez pracowników banku okazały się jednak skuteczniejsze i kolejna reklamacja została odrzucona, a o podejrzeniu popełnienia przestępstwa bank zawiadomił Policję.

Mieszkanka Niska usłyszała łącznie 42 zarzuty, w tym 18 zarzutów dokonania oszustwa oraz 24 zarzuty usiłowania oszustwa. Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione przestępstwa grozi jej kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

 

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.