obecnie
23° C
jutro
31° C
Czy wybierasz się w tym roku na wakacje?


Ostatnio na forum

 • Kiedy miasto zapłaci urlopowe…
  59 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Rzetelna agencja nieruchomośc…
  197 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Czy warto i jak zastrzec swój…
  221 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  2115 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Perfumy damskie - jak wybiera…
  211 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przedłużenie włosów
  255 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na studia
  267 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Edukacyjny wyjazd uczniów niżańskich szkół do Warszawy

4 października 2016 22:00, autor: powiat-nisko.pl
29 września 2016 r., w czwartek, po godzinie 5 rano, z parkingu pod LO w Nisku, grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Nisku, Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, Zespołu Szkół w Jeżowem i Zespołu Szkół w Rudniku nad Sanem, rozpoczęła wyjazd edukacyjny do stolicy.

Grupa ta, licząca 36 osób, to wyróżnieni na zakończenie roku szkolnego uczniowie, którzy otrzymali bilety na wycieczkę do Warszawy, będące nagrodą za osiągnięte wyniki w nauce, zaangażowanie na rzecz szkoły, lokalnej społeczności i udział w wolontariacie. Jest to nowa inicjatywa Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza, promująca aktywność i zaangażowanie młodych ludzi, którzy swoją postawą i zachowaniem rozsławiają swoją szkołę, a poprzez to Powiat Niżański. Zapoczątkowana w tym roku inicjatywa będzie kontynuowana w latach następnych.

Pierwszym punktem wyjazdu był spacer po Warszawskich Łazienkach. Pogoda była, jak na zamówienie, więc zwiedzanie stolicy było samą przyjemnością.

Przewodnikiem podczas wycieczki okazał się nasz krajan – Pan Sławomir, pochodzący z Racławic, z którym grupa bardzo szybko nawiązała kontakt.

Po spacerku w Łazienkach uczestnicy skierowali się w kierunku Kolumny Zygmunta III Wazy, Placu Zamkowego, Barbakanu, przepięknych kamienic i szczególnego pomnika Małego Powstańca.

Chwila zadumy wśród uczestników, to wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Wszyscy mieli okazję do samodzielnego zwiedzania, w swoim indywidualnym tempie. Był to czas na własne przemyślenia i zapoznanie się z tragicznymi wydarzeniami w historii naszego kraju.

Ze względu na jednodniowy wyjazd, znaczna część stolicy możliwa była do oglądania tylko z okien autobusu. Przejazd ulicami Warszawy był na bieżąco omawiany przez przewodnika, a warszawskie korki pozwalały na dość dokładne przyglądanie się mijanym zabytkom i pomnikom.

Centrum Nauki Kopernik – to czas swobodniejszego zachowania i odprężenia, jednocześnie świetne miejsce, żeby osobiście przekonać się o prawach rządzących światem. Dużą popularnością cieszyła się wystawa tematyczna „Płyń lub giń”. Młodzież miała okazję uczestniczyć w przedstawieniach z prądem elektrycznym, tańcem robotów i wielu innych. Rysowali portrety koleżanek i kolegów, mierzyli własne możliwości sportowe i koordynacyjno-ruchowe.

Jako podsumowanie wyjazdu, grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie pod jednym z symboli stolicy „Warszawską Syrenką”. Ostatnie pytania do przewodnika, kilka ,,selfie”, żeby wrzucić na swój profil i wszyscy udali się do autobusu i w drogę powrotną.

Inicjatywa Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza, aby docenić pracę uczniów na rzecz swojej szkoły i społeczeństwa lokalnego, została bardzo dobrze przyjęta przez wszystkich uczestników wycieczki – uczniów i nauczycieli. Dzięki temu, uczniowie mają satysfakcję, że ich zaangażowanie podczas apeli, akcji wolontariackich, zbiórek i innych wydarzeń, jest zauważane i doceniane.

Uczniom i opiekunom, za ich radosne i zdyscyplinowane zachowanie podczas wyjazdu, należą się podziękowania. Mamy również nadzieję, że ta wycieczka na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.

Galeria zdjęć


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.