obecnie
27° C
jutro
31° C
Czy wybierasz się w tym roku na wakacje?


Ostatnio na forum

 • Kiedy miasto zapłaci urlopowe…
  59 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Rzetelna agencja nieruchomośc…
  197 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Czy warto i jak zastrzec swój…
  221 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  2115 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Perfumy damskie - jak wybiera…
  211 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przedłużenie włosów
  255 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na studia
  267 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Wybieramy „Belfra Roku 2016”

21 września 2016 14:01, autor: stalowowolski.pl
Stalowowolskie Starostwo Powiatowe już po raz 7. organizuje konkurs „Belfer Roku”. Przypomnijmy że to plebiscyt, w którym wyłaniamy najpopularniejszego nauczyciela spośród wszystkich belfrów pracujących w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie Powiatu Stalowowolskiego.

Tak, jak i w poprzednich edycjach, tak i teraz, konkurs ten ma przede wszystkim na celu docenić tych nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych i placówek z terenu Powiatu Stalowowolskiego, którzy cieszą się największym zaufaniem i wyjątkową sympatią w swoim środowisku. Zarówno wśród kolegów i koleżanek, ale przede wszystkim wśród uczniów oraz ich rodziców. – Przepracowałem wiele lat w oświacie i wiem, że mamy wielu świetnych nauczycieli w szkołach i placówkach na terenie Powiatu Stalowowolskiego. Takich, którzy nie tylko w umiejętny sposób przekazują swoją wiedzę, ale też potrafią sprawić, że młodzież po prostu lubi przychodzić na prowadzone przez nich zajęcia. Takich, którzy zarażają uczniów swoimi pasjami, takich którym uczniowie mogą ufać i zawsze liczyć na ich pomoc. To właśnie dla nich jest ten konkurs, to właśnie ich chcemy szczególnie wyróżnić – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Podobnie jak w roku ubiegłym, głosowanie w plebiscycie „Belfer Roku 2016”, będzie odbywało się za pomocą formularza on-line, dostępnego na www.stalowowolski.pl. Wystarczy się zarejestrować, a następnie zalogować w naszym serwisie. Moduł do głosowania będzie aktywny w dniach od 23 września do 9 października 2016 r. Zachęcamy do głosowaniu, tym bardziej że każdy kto weźmie w nim udział, będzie miał szansę na wygranie nagrody rzeczowej. O tym, komu ona przypadnie, no i kto przede wszystkim zostanie „Belfrem Roku 2016” dowiemy się już 14 października, podczas powiatowej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Odbędzie się ona w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli.

Szczegółowy regulamin konkursu – tutaj

Poznaj nominowanych do tytułu „Belfer Roku 2016”:

MACIEJ BIŁOGRAS – nauczyciel chemii w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Stalowej Woli. Ceniony przez uczniów jako nauczyciel oraz inhibitor nauki swoich wychowanków. Swą mądrością może dorównywać Krzysztofowi Pazdro, a poczuciem humoru Ellen DeGeneres. Chociaż Jego sprawdziany są nieobliczalne niczym pierwiastki trzynastej grupy, a słowa „A, B, A, B…” pobudzają nasze kanaliki łzowe, uczniowie z chęcią uruchamiają swoje szare komórki na lekcjach chemii Pana Macieja Biłograsa.
CEZARY HORAJECKI - pracuje w "Sikorskim" od 2001 roku, nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa i wychowawca klas mundurowych. Pracuje praktycznie ze wszystkimi klasami mundurowymi, szkoląc ich w musztrze, przygotowując do zawodów różnych kategorii branżowych - strażackich, policyjnych, wojskowych. Zaskarbił sobie wielki szacunek, zaufanie i przyjaźń zarówno uczniów, jak i absolwentów szkoły.
URSZULA GODAWSKA - nauczyciel przedmiotów zawodowych branży budowlanej w Technikum i Zasadniczej Szkole Zawodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli. Pod jej opieką uczniowie osiągają liczne sukcesy: w krajowym konkursie Budownictwo - moja przyszłość trzykrotnie zajęli I miejsce w finale, a w Turnieju Budowlanym Złota Kielnia osiągają status laureata czy finalisty. Współorganizatorka nowatorskich przedsięwzięć: Szkolnego Dnia Budowlańca, Targów Budownictwa i Odnawialnych Źródeł Energii czy Szkolnego Dnia Zawodowca. Jest nauczycielem o silnej osobowości. Potrafi rozmawiać z uczniami o sprawach dla nich ważnych, potrafi ich zrozumieć i pomóc w razie potrzeby. Na co dzień uczciwa i sprawiedliwa. Stale zaciekawia uczniów i rozwija ich aktywność poznawczą.
DOROTA LUBOJAŃSKA – SOCHA - nauczyciel – wychowawca Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Stalowej Woli. Energiczna, aktywna, otwarta, łatwo nawiązuje kontakt z wychowankami, zyskując ich szacunek i sympatię. Wychowanków traktuje w sposób partnerski, zauważa ich ukryte talenty, angażuje w różnorodne przedsięwzięcia. Jej pasją jest fotografia i jazda na rowerze.
WIESŁAWA MAZURKIEWICZ - uczy geografii w Samorządowym LO im. Cypriana Kamila Norwida. Może poszczycić się wieloma sukcesami zawodowymi, m.in. wysokimi wynikami egzaminu maturalnego oraz 2-krotnym zdobyciem przez jej ucznia w ostatnich dwóch latach tytułu laureata Olimpiady Geograficznej i wieloma laureatami Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. Ma świetny kontakt z młodzieżą, jest lubiana i szanowana. Zawsze gotowa pomóc, przy tym życzliwa i uśmiechnięta. Ponadto kocha zwierzęta, zwłaszcza te bezdomne, a jej pasją są góry. Zdobywa szczyty polskie i alpejskie. Relaksuje się pokonując systematycznie wiele kilometrów rowerem.
ANNA PRZYGODZKA – ZSP Nr 3, od 32 lat uczy przedmiotów zawodowych branży gastronomicznej. Niezmiennie od lat najważniejsze dla Pani Profesor jest kształcenie i wychowywanie uczniów. Jej podopieczni co roku uczestniczą w konkursach wiedzy o żywieniu na szczeblu okręgowym
i ogólnopolskim, a kilku z nich zostało finalistami Ogólnopolskiej Wiedzy o Żywieniu. Młodzież zawsze podkreśla oryginalny sposób przekazywania wiedzy oraz bardzo dobry kontakt z Panią Profesor. Lekcje przedmiotów zawodowych są czystą przyjemnością i na zawsze zapadają wszystkim w pamięć. Pani Przygodzka nie ogranicza swojej pracy jedynie do lekcji. Uczniowie otrzymują od niej fachową pomoc we wszelkich sytuacjach życiowych, co zwłaszcza utalentowanym i pracowitym uczniom umożliwia realizację ich zawodowych zamierzeń.
ANETA SIKORA – nauczyciel języka polskiego w CKUiODiDZ w Stalowej Woli. Ma dobry kontakt ze słuchaczami, których skutecznie motywuje do nauki i rozwoju swoich pasji. Zawsze można liczyć na jej pomoc. Organizatorka akcji charytatywnych w szkole i środowisku lokalnym. Jej motto życiowe to: „należy być wymagającym i kochającym”. Pasjonuje się lekkoatletyką, jazdą na rowerze oraz folklorem.
ELŻBIETA ŻURECKA – nauczyciel matematyki w Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli. W swojej pracy stara się przekonać uczniów, że matematyka wcale nie jest trudna i że można ją polubić. Wśród uczniów od lat popularne jest hasło: „tak jak Ci Żurecka wytłumaczy to Ci nikt nie wytłumaczy”. Swoją energią i zaangażowaniem zaraża uczniów i zachęca do nauki. Jej wychowankowie pomyślnie zdają egzamin maturalny, a Ci, którzy przychodzą odwiedzić ją po latach twierdzą, że na studiach nie mieli kłopotów z „matematyką – królową nauk”. Sama o sobie mówi, że jest szczęśliwą osobą dzięki temu, że pracuje z młodzieżą i wykonuje zawód swoich marzeń. Sympatię uczniów zyskała łącząc poczucie humoru z perfekcjonizmem. To nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem i stażem, który nigdy nie uległ rutynie. Jest nauczycielem, który nie ogranicza się tylko do przekazywania wiedzy, ale również wychowuje. Przekonuje uczniów, że radość z życia czerpiemy wtedy, gdy myślimy nie tylko o sobie. Zaszczepia więc uczniom miłość do natury, do zwierząt i zachęca do pomagania tym stworzeniom. W tym roku rozpoczyna z uczniami CEZ współpracę z „Kocią Wyspą”.


Komentarze czytelników (2)
 • karmelowa (7 lat, 10 miesięcy temu)

  Przygodzka na prezydenta

 • prezes (7 lat, 10 miesięcy temu)

  Jest wielu najlepszych,ale tylko szczęściarze są wybierani.
  To trochę niesprawiedliwe!