obecnie
9° C
jutro
8° C
Czy odczuwasz skutki przesilenia jesiennego?



Ostatnio na forum

  • Targ w Stalowej Woli - Analiz…
    381 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Neurologia
    1155 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Które kasyno na pewno nie osz…
    544 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Wywóz odpadów po małym remonc…
    559 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Ogrzewanie - jakie?
    1164 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Jaką sieć i jaki telefon pole…
    10650 wyświetleń
    7 odpowiedzi
  • stoły do domu
    2281 wyświetleń
    3 odpowiedzi
Przejdź do forum

Kolejowe opowieści w bibliotece – spotkanie z Henrykiem Giecko

7 czerwca 2025 10:32, autor: MBP

W czwartek, 5 czerwca, w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli odbyło się spotkanie w ramach XXIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Gościem wydarzenia był pan Henryk Józef Giecko – emerytowany kolejarz, pasjonat historii Rozwadowa i lokalny przewodnik.

Dzieci z grupy "Jaskółki" z Przedszkola Nr 1 wysłuchały bajki „Kicia Kocia w pociągu”, którą z zaangażowaniem przeczytał pan Henryk. Następnie przedszkolaki poznały fascynujące opowieści o historii rozwadowskiej kolei, codzienności pracy kolejarzy i zabytkowej lokomotywie.

Nie zabrakło niespodzianek – nasz gość przyniósł gadżety związane z koleją, m.in. czapkę konduktorską, co wzbudziło ogromne zainteresowanie. Dzieci rozwiązywały też zagadki kolejowe i otrzymały pamiątkowe bilety, stylizowane na te sprzed lat.

Spotkanie dostarczyło najmłodszym wielu radości, łącząc elementy zabawy, literatury i edukacji. Dla przedszkolaków była to nie tylko interesująca przygoda, ale również cenna lekcja lokalnej historii.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.