obecnie
7° C
jutro
14° C
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

  • Zdrowa żywność
    1636 wyświetleń
    1 odpowiedzi
  • Pomysł na studia
    767 wyświetleń
    1 odpowiedzi
  • Sprawdzony mechanik
    459 wyświetleń
    3 odpowiedzi
  • Zniszczone włosy po przedłuża…
    237 wyświetleń
    1 odpowiedzi
  • Dekoracja kościoła na ślub
    292 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Konserwator suwnic
    395 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Bar sportowy
    349 wyświetleń
    0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Kafejka historyczna zaprasza 12 marca: dzieci wyklętych

6 marca 2025 22:17, autor: MBP

Na temat żołnierzy wyklętych, działających w okolicach Stalowej Woli i Rozwadowa rozmawialiśmy na spotkaniu Kafejki Historycznej w MBP w 2023 roku. Tym razem zwrócimy uwagę na to, co przeżywali ich najbliżsi i jak próbowali im pomóc. Przypomnimy niektóre postacie, znane czasami z innej strony, nie zawsze kojarzone z żołnierzami wyklętymi, których mieli w najbliższej rodzinie.

Kolejny punkt spotkania to projekcja filmu „Listy nadziei”, zrealizowanego przez Tomasza Plaskotę i Piotra Zarębskiego, młodych pasjonatów historii, na kanwie losów rodzin żołnierzy wyklętych. Zobaczymy go w Kafejce Historycznej 12 marca 2025.

Zaprosimy też do dyskusji, stanowiącej istotę naszych spotkań. A wszystko jak zwykle przy kawie i małym poczęstunku.

Przypominamy, że w Kafejce jest miejsce dla każdego, kogo ciekawi historii miasta i regionu, zarówno dla tych, którzy chcą o tym rozmawiać, jak i dla tych, którzy mają ochotę posłuchać, by dowiedzieć się czegoś więcej.

Fundacja Dionizego Garbacza Stalovianum i Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli zapraszają w środę 12 marca o godzinie 17.30 do sali spotkań na II piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli, ul. Popiełuszki 10. Wstęp wolny.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.