obecnie
9° C
jutro
10° C
Czy odczuwasz skutki przesilenia jesiennego?



Ostatnio na forum

  • Targ w Stalowej Woli - Analiz…
    1058 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Wywóz odpadów po małym remonc…
    1147 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Jaką sieć i jaki telefon pole…
    11235 wyświetleń
    7 odpowiedzi
  • stoły do domu
    2759 wyświetleń
    3 odpowiedzi
  • Opieka zdrowotna
    2134 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Dr Trafidło prośba o opinie
    9154 wyświetleń
    5 odpowiedzi
  • "Rozwód kościelny"
    605 wyświetleń
    0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Nietrzeźwa kierująca w "Trzeźwy Poranek"

3 października 2024 13:23, autor: podkarpacka.policja.gov.pl

Policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości dziś w godzinach od 5 do 8, prowadzili działania "Trzeźwy poranek". Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.

W ciągu kilku godzin na terenie naszego powiatu, funkcjonariusze skontrolowali ponad 100 kierowców. Spośród wszystkich przebadanych, jedna z kierujących, zdecydowała się wsiąść za kierownicę pomimo wcześniej wypitego alkoholu.

Zatrzymana do kontroli na terenie Zarzecza, kierowała fiatem mając prawie 1,5 promila alkoholu w swoim organizmie. Policjanci uniemożliwili 37-latce dalszą jazdę. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, kobiecie grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, aby wsiadając za kierownicę mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy będący pod wpływem alkoholu stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.