obecnie
19° C
jutro
27° C
Czy wybierasz się w tym roku na wakacje?


Ostatnio na forum

 • Kiedy miasto zapłaci urlopowe…
  74 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Rzetelna agencja nieruchomośc…
  207 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Czy warto i jak zastrzec swój…
  228 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  2130 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Perfumy damskie - jak wybiera…
  218 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przedłużenie włosów
  263 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na studia
  272 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

IMGW Ostrzega: Burze i ekstremalne upały nadciągają nad Podkarpacie

7 lipca 2024 12:18, autor: zomo

Tegoroczne lato przywitało nas upalną pogodą. W związku z tym od środy na ulicach Stalowej Woli pojawiły się chłodzące instalacje wodne. Można je spotkać w czterech lokalizacjach: na Placu Piłsudskiego przed Miejskim Domem Kultury, na osiedlu Poręby (za Przedszkolem nr 3), przy szkole Podstawowej nr 7, a także słup wodny przy ulicy Wojska Polskiego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia dla regionu Podkarpacia, w związku z prognozowanymi burzami. Ostrzeżenia obejmują pierwszy i drugi stopień zagrożenia, a w niektórych miejscach może wystąpić grad. Dotyczy to powiatów dębickiego, kolbuszowskiego, mieleckiego, niżańskiego, ropczycko-sędziszowskiego, stalowowolskiego, Tarnobrzega oraz tarnobrzeskiego.

Jednocześnie IMGW ostrzega przed nadchodzącymi upałami. Dla województwa podkarpackiego wydano ostrzeżenie drugiego stopnia. Prognozowana temperatura w ciągu dnia wyniesie od 30°C do 32°C, a w nocy spadnie do 17-20°C. Nadchodząca fala upałów ma być jedną z najsilniejszych w tym roku, z temperaturami dochodzącymi nawet do 36°C.

Nadchodzący tydzień przyniesie wyjątkowo surową pogodę. Przewiduje się, że do Polski napłynie gorące powietrze, a temperatura w wielu miejscach przez kilka dni będzie przekraczać 30°C. Możliwe są także gwałtowne burze.

W połowie tygodnia, w okolicach środy i czwartku, temperatury mogą sięgnąć nawet 35-36°C. Najgorętsze dni będą środa i czwartek. W środę, w całym kraju, temperatury wyniosą od 28 do 33°C, a na zachodzie i południowym zachodzie mogą sięgnąć 34-36°C. W czwartek najcieplejsze regiony to wschód i południowy wschód, gdzie spodziewane są temperatury od 32 do 35°C, miejscami do 36°C. W głębi kraju temperatury będą nieco niższe, od 22 do 27°C.


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.