obecnie
19° C
jutro
27° C
Czy wybierasz się w tym roku na wakacje?


Ostatnio na forum

 • Kiedy miasto zapłaci urlopowe…
  74 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Rzetelna agencja nieruchomośc…
  205 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Czy warto i jak zastrzec swój…
  227 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  2130 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Perfumy damskie - jak wybiera…
  217 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przedłużenie włosów
  262 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na studia
  272 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Krajowy Plan Odbudowy

5 lipca 2024 13:35, autor: stalowowolski.pl

,

Powiat Stalowowolski w ramach Inwestycji: E1.1.2 zero- i niskoemisyjny transport zbiorowy (autobusy) Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności uzyskał dofinansowanie na Przedsięwzięcie pn. „Zakup niskoemisyjnych autobusów do obsługi pozamiejskich linii komunikacyjnych”.

Pomiędzy Powiatem Stalowowolskim a Skarbem Państwa – Centrum Unijnych Projektów Transportowych została podpisana umowa o objęcie przedsięwzięcia wsparciem bezzwrotnym z planu rozwojowego nr KPOD.09.05-IW.02-0007/23.

Przedsięwzięcie polega na zakupie 10 szt. fabrycznie nowych, niskoemisyjnych autobusów międzymiastowych klasy II z napędem ON spełniających normę emisji spalin Euro 6. Tabor będzie wykorzystywany do obsługi linii komunikacyjnych o charakterze użyteczności publicznej na terenie powiatu stalowowolskiego i niżańskiego.  Celem przedsięwzięcia jest ograniczenie wykluczenia transportowego poprzez inwestycję w niskoemisyjny tabor autobusowy na istniejących liniach komunikacyjnych w ramach przewozów powiatowych organizowanych przez Powiat Stalowowolski, co realizowane będzie przez cele szczegółowe: – zwiększenie dostępności transportu publicznego na terenie powiatów stalowowolskiego i niżańskiego; – poprawa bezpieczeństwa
i wzrost komfortu podróży pasażerów. Realizacja celu głównego przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności czystego, bezpiecznego i efektywnego transportu publicznego.

Planowany całkowity koszt realizacji Przedsięwzięcia wynosi: 12.097.050,00 PLN

Wysokość wsparcia na realizację Przedsięwzięcia wynosi: 8.851.500,00 PLN

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.