obecnie
27° C
jutro
31° C
Czy wybierasz się w tym roku na wakacje?


Ostatnio na forum

 • Kiedy miasto zapłaci urlopowe…
  59 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Rzetelna agencja nieruchomośc…
  197 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Czy warto i jak zastrzec swój…
  221 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  2115 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Perfumy damskie - jak wybiera…
  211 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przedłużenie włosów
  255 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na studia
  267 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Lot balonem z nieuleczalnie chorą Natalką

23 czerwca 2024 11:31, autor: zomo

15 czerwca 2024 roku o wschodzie słońca, na stalowowolskich błoniach uniósł się w powietrze balon z Klubu Balonowego Stalowa Wola. Na jego pokładzie znajdowała się wyjątkowa pasażerka - Natalka z Przemyśla, której marzeniem był lot balonem. To marzenie zostało zrealizowane dzięki wsparciu i zaangażowaniu instruktora pilota Waldemara Lekana oraz całej jego załogi.

Przygotowanie balonu, a dokładniej jego kosza, trwało dwa dni. Kluczową zaletą był fakt, że kosz balonu Kubicek posiada otwierane drzwiczki, co znacznie ułatwiło załadunek i przygotowanie miejsca dla Natalki. Zespół zamontował specjalne siedzisko, do którego przymocowano fotelik dla chorej dziewczynki, zapewniając jej maksymalny komfort i bezpieczeństwo.

Warunki meteorologiczne odgrywają kluczową rolę w lotach balonem, dlatego też załoga cierpliwie wyczekiwała na idealny moment. W sobotę rano, przy bardzo małej sile wiatru, rodzina Natalki zjawiła się w klubie balonowym. Wszystko było gotowe do startu.


Lot trwał około 60 minut i odbył się w idealnych warunkach pogodowych. Balon uniósł się nad malowniczymi krajobrazami, dając Natalki oraz jej rodzinie niezapomniane wrażenia. Lądowanie miało miejsce w Kępie Rzeczyckiej, gdzie na uczestników czekało jeszcze jedno miłe zaskoczenie.

Po zakończonym locie, Natalka wraz z rodziną otrzymała certyfikat za pierwszy lot balonem. Ten wyjątkowy dokument będzie dla niej nie tylko pamiątką, ale również dowodem na to, że marzenia się spełniają, nawet te najbardziej nieosiągalne.

Spełnienie marzenia Natalki nie byłoby możliwe bez zaangażowania wielu osób. Szczególne podziękowania należą się instruktorowi pilotowi Waldemarowi Lekanowi i całej jego załodze za profesjonalizm, serce i poświęcony czas.

Lot balonem z Natalką był nie tylko spełnieniem marzenia jednej dziewczynki, ale również pięknym przykładem ludzkiej życzliwości i współpracy. To wydarzenie z pewnością na długo pozostanie w pamięci Natalki i jej rodziny, przypominając im, że warto wierzyć w marzenia i dążyć do ich realizacji.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.