obecnie
19° C
jutro
27° C
Czy wybierasz się w tym roku na wakacje?


Ostatnio na forum

 • Kiedy miasto zapłaci urlopowe…
  74 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Rzetelna agencja nieruchomośc…
  207 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Czy warto i jak zastrzec swój…
  229 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  2131 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Perfumy damskie - jak wybiera…
  219 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przedłużenie włosów
  263 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na studia
  272 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Angelika Sarna: Od marzeń do finału Mistrzostw Europy

12 czerwca 2024 21:54, autor: zomo

Angelika Sarna, polska lekkoatletka specjalizująca się w biegach średnich, przebyła imponującą drogę, aby awansować do finału mistrzostw Europy. Młoda biegaczka musiała zmierzyć się z eliminacjami i półfinałami, zanim stanęła na starcie finałowego biegu na 800 metrów. Mimo że nie udało jej się złamać bariery dwóch minut, jej wyniki plasowały ją w czołówce europejskich biegaczek.

Droga do finału nie była łatwa. W eliminacjach i półfinałach Angelika musiała walczyć z najlepszymi zawodniczkami z całej Europy. Jej wytrwałość i determinacja pozwoliły jej przejść przez te etapy, co już samo w sobie było dużym osiągnięciem. W finale, mimo że wynik 2:01.21 nie wystarczył na podium, był dowodem na jej wysoką formę i ogromne możliwości.

W finale mistrzostw Europy zdecydowaną faworytką była Brytyjka Keely Hodgkinson, która mogła pochwalić się rekordowym czasem 1:55.19 min. Jednak pozostałe finalistki, w tym Angelika, miały realne szanse na wysokie lokaty, biorąc pod uwagę ich tegoroczne wyniki. Rywalizacja była zacięta, a Angelika pokazała, że potrafi walczyć z najlepszymi.

Rok 2021 był dla Angeliki pełen znaczących osiągnięć. Oprócz finału mistrzostw Europy, zdobyła mistrzostwo Polski w biegu na 800 metrów, co było kulminacją jej wieloletnich treningów i poświęceń. Jej rekord życiowy na tym dystansie, wynoszący 1:59.72 min, ustanowiony 20 czerwca 2021 roku, potwierdza jej miejsce w gronie najlepszych polskich biegaczek.

Angelika Sarna swoją postawą i wynikami udowodniła, że należy do europejskiej czołówki biegaczek średniodystansowych. Jej historia jest inspiracją dla młodych sportowców, pokazując, że ciężka praca i determinacja prowadzą do sukcesów. Z takim zaangażowaniem i talentem, przyszłość Angeliki w lekkoatletyce rysuje się niezwykle obiecująco. Mimo że w mistrzostwach Europy nie udało się zdobyć medalu, jej osiągnięcia zapowiadają kolejne udane starty i sukcesy na arenie międzynarodowej.

Angelika Sarna, urodzona 1 października 1997 roku w Stalowej Woli, jest jedną z czołowych polskich lekkoatletek, specjalizujących się w biegach średnich. Zdobywczyni tytułu mistrzyni Polski z 2021 roku oraz olimpijka z Tokio 2021, od lat zachwyca swoją determinacją i talentem na bieżni.

Angelika rozpoczęła swoją sportową przygodę w klubie Victoria Stalowa Wola, gdzie jej pierwszym trenerem był Stanisław Anioł. Już w 2014 roku zaznaczyła swoją obecność na krajowej scenie, wygrywając bieg na 800 metrów podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. To zwycięstwo otworzyło jej drogę do dalszych sukcesów.

Od 2017 roku Angelika reprezentuje barwy AZS-AWF Warszawa, gdzie trenuje pod okiem Andrzeja Wołkowyckiego. Reprezentowała Polskę na wielu międzynarodowych zawodach, w tym na mistrzostwach Europy juniorek w 2015 roku, gdzie w biegu na 800 metrów uzyskała wynik 2:08,97 i odpadła w eliminacjach. Na młodzieżowych mistrzostwach Europy w 2019 roku zajęła 5. miejsce z czasem 2:07,46.

Najważniejszym wydarzeniem w jej karierze był udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2021 roku. Mimo że odpadła w eliminacjach biegu na 800 metrów z wynikiem 2:02,18, sam awans na igrzyska był ogromnym osiągnięciem i motywacją do dalszej pracy.

Angelika może pochwalić się licznymi tytułami na krajowej arenie. W 2021 roku zdobyła mistrzostwo Polski w biegu na 800 metrów. Wcześniej, w 2015 roku, była halową wicemistrzynią Polski juniorek, a w 2016 roku – halową mistrzynią Polski juniorek na tym samym dystansie. W 2018 roku zdobyła młodzieżowe mistrzostwo Polski, a w 2019 roku była młodzieżową wicemistrzynią Polski.

Pomimo wielu prób, do 2021 roku nie udało jej się zdobyć indywidualnego medalu na seniorskich mistrzostwach Polski. Jej najlepsze wyniki w tych zawodach to 7. miejsce w 2017 roku, 4. miejsce w 2018 i 2020 roku oraz 5. miejsce w 2019 roku. W 2018 roku zdobyła jednak mistrzostwo Polski w sztafecie mieszanej 4x800 metrów oraz brązowy medal w żeńskiej sztafecie 4x400 metrów.

Angelika Sarna osiągnęła swój życiowy rekord w biegu na 800 metrów 20 czerwca 2021 roku, uzyskując czas 1:59,72. Oprócz kariery sportowej, Angelika ukończyła studia na Wydziale Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, specjalizując się w technologiach energii odnawialnej.

Angelika Sarna to nie tylko utalentowana lekkoatletka, ale także osoba, która potrafi łączyć sportową pasję z naukowymi ambicjami. Jej droga od pierwszych sukcesów w Stalowej Woli do igrzysk olimpijskich w Tokio jest inspirującym przykładem dla młodych sportowców. Z takim zaangażowaniem i determinacją, kolejne sukcesy Angeliki są tylko kwestią czasu.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.