obecnie
27° C
jutro
24° C
Czy wybierasz się w tym roku na wakacje?


Ostatnio na forum

 • Kiedy miasto zapłaci urlopowe…
  73 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Rzetelna agencja nieruchomośc…
  204 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Czy warto i jak zastrzec swój…
  227 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  2130 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Perfumy damskie - jak wybiera…
  216 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przedłużenie włosów
  260 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na studia
  270 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Czytanie na polanie przed biblioteką

12 czerwca 2024 14:14, autor: MBP

MBP im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli przystąpiła do Międzynarodowej Akcji „Czytanie na polanie. Edycja 2024”, która organizowana jest w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

Akcja #czytanienapolanie skierowana jest do uczniów, nauczycieli, lokalnej społeczności szkolnej i pozaszkolnej, a jej pomysłodawczynią i główną koordynatorką jest Katarzyna Paliga - nauczyciel bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej nr 29 z Oddziałami Sportowymi im. Alfreda Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej. 

Czytaliśmy w plenerze, na świeżym powietrzu. W głośnym czytaniu przed budynkiem Biblioteki Głównej uczestniczyły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Chatka Misia oraz grupa Gumisie z Przedszkola nr 3 w Stalowej Woli. „Czytanie na polanie” rozpoczęła dyrektor biblioteki Beata Życzyńska, wierszem Agnieszki Frączek „Wielka persona” o pewnym hipopotamie, który postanowił przejść na dietę. Następnie dzieci wysłuchały opowieści o lękliwym potworku „Love Monster. Potworek i coś strasznego” Rachel Bright, historii o sile przyjaźni Katy Hudson „Za dużo marchewek” oraz pełną ciepła, humoru i przygód książkę „Umykający całusek” Davida Mellinga w wykonaniu pracowników stalowowolskiej biblioteki, Tomasza Gotkowskiego i Darii Kamińskiej-Drabik.

Na zakończenie „Czytania na polanie” zaprosiliśmy dzieci na warsztaty papierowych wiatraków, które nasi mali goście mogli samodzielnie złożyć i ozdobić.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.