285 wyświetleń
Przejdź do forum

Mamy finał. Czas na KKS Kalisz

29 maja 2024 22:02, autor: stal1938.pl
Stal Stalowa Wola pokonała na własnym boisku Chojniczankę Chojnice 2:1 i zagra o awans na zaplecze ekstraklasy z KKS Kalisz w wyjazdowym spotkaniu.

Na początku środowej potyczki lepiej prezentowali się goście. Z biegiem czasu mecz się wyrównywał i fragmentami raz przeważała Stalówka raz Chojniczanka. To jednak goście stworzyli sobie lepsze okazje. Tomasz Boczek trafił w poprzeczkę, a Valerijs Sabala w boczną siatkę. Z kolei uderzenie Sebastiana Szczytniewskiego z ostrego kąta na rzut rożny odbił Mikołaj Smyłek. zielono-czarni mieli kilka strzałów, część z nich została zablokowana. Najlepszą okazję tuż przez końcem pierwszej części gry miał Jakub Górski, który sprzed pola karnego uderzył nad poprzeczką.

Po zmianie stron mocno ruszyli goście, lecz świetnie między słupkami spisywał się Smyłek. Stal w 60. minucie objęła prowadzenie po przepięknym uderzeniu Damiana Urbana z około 20 metrów. Chojniczanka ruszyła do odrabiania strat, zielono-czarni zostali zamknięci na swojej połowie. defensywa naszego zespołu spisywała się bez zarzutu. W 79. minucie Olivier Sukiennicki zdobył bramkę, lecz arbiter po analizie VAR nie uznał trafienia dopatrując się pozycji spalonej jednego z graczy Stalówki. W doliczonym czasie gry pięknie sprzed pola karnego uderzył Bartosz Pioterczak i Stal prowadziła dwoma bramkami. Wydawało się, że nic się już nie stanie, ale chwilę potem kontaktowego gola zdobył Daniel Skiba, lecz do wyrównania zabrakło już czasu i Stal zagra w finale baraży o I ligę w Kaliszu z KKS.

Stal Stalowa Wola – Chojniczanka Chojnice 2:1
1:0 – Urban 60’
2:0 – Pioterczak 90’+1
2:1 – Skiba 90’+3

Stal: Smyłek – Kowalski (81’ Banach), Oko, Furtak, Zaucha (73 Ziarko), Urban, Soszyński, Sukiennicki, Górski, Chełmecki (73’ Imiela), Strózik.

Chojniczanka: Primel – Szczepanek (85’ Skiba), Boczek, Firmino (57’ Kozina), Edmundsson, Szczytniewski, Sabala, Nowacki (85’ Paprzycki), Szymusik, Banach (57’ Vitalucci), Korczyc (57’ Prałat).

Żółte kartki: Oko (Stal) oraz Szczytniewski (Chojniczanka).

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok).