7 odpowiedzi
Przejdź do forum

Stalówka zagra w barażach o I ligę!

25 maja 2024 16:45, autor: stal1938.pl
Stal Stalowa Wola wygrała z rezerwami Zagłębia Lubin 2:1. Stal zapewniła sobie grę w barażach i pierwszy mecz z Chojniczanką Chojnice przed własną publicznością.

Pierwsze minuty sobotniej potyczki w Stalowej Woli należały do gości z Lubina, którzy posiadali optyczną przewagę. W 14. minucie Sebastian Strózik znalazł się w świetnej okazji mając przed sobą tylko bramkarza, lecz nie zdołał pokonać golkipera gości. Po chwili najpierw Jakub Kowalski dośrodkował z rzutu rożnego i Michał Matys sparował piłkę na poprzeczkę, a kilkanaście sekund później bramkarz Zagłębia popisał się kolejną świetną interwencją. W następnej akcji w poprzeczkę trafił Jakub Górski, a kilkanaście minut później to samo uczynił Sebastian Strózik. Stal do przerwy miała jeszcze kilka innych okazji, lecz nie były one już na tyle klarowne. Goście raz zagrozili bramce Stalówki, kiedy to z trudem uderzenie Pawła Kruszelnickiego obronił Mikołaj Smyłek.

40 sekund po przerwie Stalówka wyszła na prowadzenie. Akcję Damiana Urbana zamknął Sebastian Strózik i zielono-czarni objęli prowadzenie. Niestety zaledwie dwie minuty później do wyrównania doprowadził Mateusz Kizyma. Wydawało się, że Stal będzie szukać kolejnych goli, ale to jednak goście grali zdecydowanie lepiej. W 64. minucie świetną okazję zmarnował Adam Imiela uderzając z dwóch metrów w bramkarza. Stal w końcówce postawiła wszystko na jedną kartę i w doliczonym czasie gry Łukasz Furtak zapewnił Stalówce zwycięstwo i pierwszy mecz barażowy w Stalowej Woli. W środę zielono-czarni przy Hutniczej zagrają z Chojniczanką Chojnice.

Stal Stalowa Wola – Zagłębie II Lubin 2:1 (0:0)
1:0 – Strózik 46’
1:1 – Kizyma 48’
2:1 – Furtak 90’+3

Stal: Smyłek – Kowalski (83’ Mydlarz), Oko (83’ Banach), Furtak, Zaucha, Urban, Soszyński, Sukiennicki, Górski (61’ Imiela), Chełmecki (76’ Pioterczak), Strózik.

Zagłębie II: Matys – Orlikowski, Lepczyński, Lipp (65’ Droździk), Karasiński, Kizyma (81’ Nowogoński), Antkiewicz (61’ Dorożko), Kolan, Adamski (61’ Szafranek), Kruszelnicki (81’ Wandachowicz), Reguła.

Żółte kartki: Furtak, Strózik (Stal) oraz Antkiewicz, Adamski, Lipp, Kizyma, Orlikowski (Zagłębie II).

Sędzia: Karol Iwanowicz (Lublin).