obecnie
13° C
jutro
24° C
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

 • Neurologia
  47 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Odzież do biegania
  110 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Zawód OZE
  476 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dobry ortodonta?
  931 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na biznes
  1309 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Sprzątanie po zmarłych
  340 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Usługi malowania wnętrz w Sta…
  442 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Za nami powiatowe eliminacje Turnieju Motoryzacyjnego

15 maja 2024 11:20, autor: podkarpacka.policja.gov.pl

Wczoraj przed południem, na terenie Zespołu Szkół im. Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem, niżańscy policjanci przeprowadzili powiatowe eliminacje Turnieju Motoryzacyjnego. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów szkół średnich a jego głównym celem jest popularyzowanie przepisów ruchu drogowego, bezpiecznych zasad poruszania się po drogach oraz kształtowanie partnerskich postaw i zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego.

W pierwszej kolejności, uczestnicy zmagali się z testem wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz historii motoryzacji. Część praktyczna, polegała na jeździe po placu manewrowym samochodem osobowym wyposażonym w koło Stewarda. Nad prawidłowym przebiegiem tego etapu czuwał Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego asp. szt. Bartłomiej Kozioł. Ponadto, młodzież musiała wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy.

Zwycięska, trzyoosobowa drużyna z Zespołu Szkół w Rudniku nad Sanem, oprócz pucharów i dyplomów otrzymała nagrody rzeczowe, które wręczyła Komendant Komisariatu Policji w Rudniku nad Sanem, kom. Bożena Jarosz. Laureaci, będą reprezentować nasz powiat w finale na szczeblu wojewódzkim.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.