obecnie
13° C
jutro
24° C
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

 • Neurologia
  47 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Odzież do biegania
  110 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Zawód OZE
  476 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dobry ortodonta?
  931 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na biznes
  1309 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Sprzątanie po zmarłych
  340 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Usługi malowania wnętrz w Sta…
  442 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Seniorzy czytali dzieciom

12 maja 2024 18:31, autor: MBP

W Filii nr 2 odbyło się spotkanie z głośnym czytaniem, wpisujące się w celebrację Tygodnia Bibliotek. W czytelni zgromadzili się uczestnicy Dziennego Domu Seniora+ oraz uczniowie klasy III z PSP Nr 1, by razem czerpać radość z magicznego świata literatury.

Młodzi słuchacze, z uśmiechem na twarzy, w skupieniu wsłuchiwali się w wesołe opowieści detektywistyczne, które prezentowali seniorzy. Fragmenty  z książek: „Tajemnica biblioteki” z serii Biuro detektywistyczne Lassego i Mai, „Operacja Zjawa” oraz przygody „Detektywa Pozytywki”, wzbudzały w dzieciach żywe emocje i rozbudzały wyobraźnię.

Spotkanie miało głębszy cel niż tylko przyjemność czytania. Jego istotą było propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz budowanie więzi między pokoleniami. Widząc jak czytają starsi, młodzi mogli dostrzec piękno literatury, a także zrozumieć, jak wiele radości i wiedzy może przynieść regularne sięganie po książki.

Przekazywane przez seniorów historie były nie tylko źródłem rozrywki, ale także kopalnią cennych lekcji życiowych. Zaangażowanie, z jakim seniorzy prezentowali fragmenty książek, nie pozostawiało wątpliwości, że czytanie buduje pomost między pokoleniami.

W ten sposób, poprzez takie integracyjne wydarzenia, społeczność biblioteczna staje się miejscem, gdzie nie tylko czerpie się wiedzę, ale również buduje więzi i inspiruje do wspólnego odkrywania magicznego świata książek.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.