obecnie
13° C
jutro
24° C
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

 • Neurologia
  47 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Odzież do biegania
  108 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Zawód OZE
  475 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dobry ortodonta?
  930 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na biznes
  1307 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Sprzątanie po zmarłych
  340 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Usługi malowania wnętrz w Sta…
  441 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Nie żyje stalowowolski kardiolog Jerzy Ozga

12 maja 2024 10:56, autor: zomo

W dniu 8 maja, w wieku 62 lat, opuścił nas renomowany kardiolog, doktor Jerzy Ozga, pochodzący ze Stalowej Woli. Nagłe odejście było wynikiem udaru mózgu, którego doświadczył kilka dni wcześniej. Lekarz zmarł w szpitalu w Denizli, Turcji. Termin pogrzebu zostanie ustalony po przewiezieniu ciała do Polski.

Doktor Jerzy Ozga, znany kardiolog, zmarł 8 maja w Turcji, w wieku 62 lat. Kilka dni wcześniej doznał udaru mózgu i przebywał w szpitalu w Denizli. Był znanym specjalistą w dziedzinie kardiologii w Stalowej Woli, pełniąc funkcję zastępcy lekarza kierującego Oddziałem Kardiologii Inwazyjnej. 

Mówiono o nim jako o starannym, skupionym, opanowanym i pewnym lekarzu, który chętnie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem. Był jednym z najbardziej lubianych lekarzy, cenionym za spokój, wysoką kulturę, cierpliwość, lojalność, koleżeństwo oraz profesjonalizm. Jego śmierć to wielka strata dla szpitala, zespołu kardiologicznego i przede wszystkim dla jego pacjentów - wyznał były kierownik Oddziału Kardiologii Inwazyjnej, dr Marek Ujda, w rozmowie z lokalnymi mediami.

Po ukończeniu studiów na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie, dr Jerzy Ozga rozpoczął praktykę zawodową, jednocześnie specjalizując się w chorobach wewnętrznych i kardiologii. Przez wiele lat był związany ze szpitalem w Stalowej Woli, gdzie wykonywał zaawansowane zabiegi kardiologiczne, wszczepiał kardiowertery-defibrylatory (ICD) oraz resynchronizatory (CRT) serca, a także regularnie przeprowadzał kontrole tych urządzeń. Pełnił także funkcję koordynatora programu stymulacji serca.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.