285 wyświetleń
Przejdź do forum

Skra pokonana

11 maja 2024 14:02, autor: stal1938.pl
W meczu 32.kolejki Stal pokonała Skrę Częstochowa 3:1. Bramki dla naszej drużyny strzelili: Damian Urban, Kacper Chełmecki oraz Patryk Zaucha.

W piątkowy wieczór Stal na własnym stadionie podejmowała walczącą o utrzymanie się w szeregach II ligi Skrę Częstochowa. Zielono-czarni od początkowych minut narzucili swój styl gry i atakowali bramkę strzeżoną przez Jakuba Rajczykowskiego. W 14 minucie kibice zgromadzeni na Podkarpackim Centrum Piłki Nożnej mogli się cieszyć z pierwszej bramki Stalówki. Damian Urban mocno wstrzelił piłke w pole karne, która wpadła do bramki ocierając się o nogę bramkarza Skry. Parę minut później szansę na drugą bramkę dla Stali miał Sebastian Strózik, jednak jego strzał okazał sie minimalnie niecelny.

W 38 minucie w pojedynku z Maciejem Masem ucierpiał Damian Oko. Grająca przez kilka minut w osłabieniu Stal nie poradziła sobie w defensywie i Mas w 41 minucie ładnym uderzeniem pokonał Mikołaja Smyłka, wykorzystując dokładne podanie Pawła Kucharczyka.

Po przerwie Stal ruszyła do ataku, przeważała i dążyła do ponownego objęcia prowadzenia w tym spotkaniu. Udało się to zielono-czarnym w 62 minucie. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Jakuba Kowalskiego piłka trafiła do Jakuba Górskiego, po strzale którego piłka trafiła w słupek. Dobitka również okazała się niecelna (Łukasz Furtak trafił w poprzeczkę). Piłka ostatecznie trafiła do Kacpra Chełmeckiego, który mocnym strzałem pokonał bramkarza Skry.

Dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Patryk Zaucha strzelając swoją pierwszą bramkę w barwach Stali. Akcje Skry zatrzymał Damian Urban (przerywając podanie Igora Ławrynowicza), szybko zagrał do Oliwiera Sukiennickiego, który wypatrzył Jakuba Górskiego a ten idealnie obsłużył Zauche. Pomocnik Stali z zimną krwią lewą nogą obok interweniującego bramkarza ustalił wynik spotkania.

W doliczonym czasie gry do dograniu Górskiego przed szansą strzelenia bramki stanął Maciej Wojtak jednak jego strzał został wyblokowany przez Oliviera Wyparta.

Stal po zwycięstwie ma na swoim koncie 48 punktów, a do rozegrania pozostały naszej drużynie dwa spotkania – w piątek (17.05) w Stężycy z miejscową Radunią oraz 25 maja na własnym stadionie z rezewami Zagłębia Lubin.

STAL STALOWA WOLA – SKRA CZĘSTOCHOWA 3:1 (1:1)

1-0 Damian Urban (14)
1-1 Maciej Mas (41)
2-1 Kacper Chełmecki (64)
3-1 Patryk Zaucha (68)
Stal Stalowa Wola: Mikołaj Smyłek- Łukasz Furtak, Łukasz Soszyński, Adam Imiela (59. Jakub Górski), Sebastian Strózik, Olivier Sukiennicki (85. Michał Mydlarz), Damian Urban, Patryk Zaucha (85. Arkadiusz Ziarko), Damian Oko (46. Jakub Banach), Kacper Chełmecki (88. Maciej Wojtak), Jakub Kowalski.
Skra Częstochowa: Jakub Rajczykowski- Paweł Kucharczyk, Mateusz Bartosiak, Mikołaj Łabojko (76. Paweł Kołodziejczyk), Fabian Grzelka (59. Jan Ciućka), Maciej Mas (72. Jakub Niedbała), Mateusz Maćkowiak, Oliwier Kucharczyk, Olivier Wypart, Igor Ławrynowicz (72. Mateusz Winciersz), Tobiasz Kubik.
Sędzia: Karol Wójcik