obecnie
13° C
jutro
24° C
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

 • Neurologia
  47 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Odzież do biegania
  110 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Zawód OZE
  476 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dobry ortodonta?
  931 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na biznes
  1309 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Sprzątanie po zmarłych
  340 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Usługi malowania wnętrz w Sta…
  442 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Chciała sprzedać sukienkę ślubną - straciła 23 tys. złotych

17 kwietnia 2024 12:42, autor: podkarpacka.policja.gov.pl

Popularna platforma aukcyjna umożliwia łatwe kupowanie i sprzedawanie przedmiotów pomiędzy użytkownikami znanego portalu społecznościowego. Jej popularność ciągle rośnie, ale też przyciąga oszustów, którzy w łatwy sposób chcą się wzbogacić.

W miniony piątek, ofiarą oszustwa padła jedna z mieszkanek powiatu niżańskiego. Kobieta wystawiła do sprzedaży sukienkę ślubną i zamieściła ogłoszenie na popularnym serwisie. Bardzo szybko skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem. Przesłała kobiecie link, za pośrednictwem którego została przekierowana na stronę firmy kurierskiej, aby ustalić adres odbioru towaru. Pokrzywdzona, niczego nie podejrzewając, zalogowała się do aplikacji swojego banku i wpisała dane potrzebne do logowania. Po chwili zauważyła, że z jej konta zostało wypłacone 23 tys. złotych.

Pamiętaj! Sprzedając w Internecie również możesz zostać oszukany. Oszuści wysyłają linki, poprzez które to pokrzywdzeni mają potwierdzić dane do przelewu środków na konto. Są to linki do fałszywych stron bankowości internetowej. Logując się na tych stronach, pokrzywdzeni tracą dostęp do konta, przekazując jednocześnie przestępcom wszystkie swoje dane. Nie klikaj w linki w wiadomościach, kierujące do płatności. Czytaj uważnie sms-y autoryzacyjne.

 

Komentarze czytelników (1)
 • Kakun (1 miesiąc, 1 tydzień temu)

  Wpisała dane do logowania, czy wpisała dane do logowania I POTWIERDZIŁA W APLIKACJI TRANSAKCJĘ?