obecnie
24° C
jutro
24° C
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

 • Neurologia
  58 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Odzież do biegania
  116 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Zawód OZE
  483 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dobry ortodonta?
  944 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na biznes
  1319 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Sprzątanie po zmarłych
  349 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Usługi malowania wnętrz w Sta…
  449 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Otwarcie ofert na budowę Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego

12 kwietnia 2024 12:42, autor: stalowawola.pl

11 kwietnia 2024 roku zostały otwarte oferty dotyczące postępowania pn. „Rozbudowa i przebudowa wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku na potrzeby utworzenia Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Stalowej Woli”, w ramach Programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne” ogłoszonego przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej. Oferty złożyło czterech wykonawców:

 • ACORDI Dominik Ziobro
  ul. Budziwojska 36
  35-317 Rzeszów
  cena 3 716 814,00 PLN
 • Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe SMART Sławomir Taracha
  Dąbrowa Rzeczycka 168,
  37-455 Dąbrowa Rzeczycka
  cena 3 170 386,61 PLN
 • Zakład Remontowo – Budowlany Roman Olszowy,
  Ul. Szkolna 55
  36-147 Kosowy
  cena 4 288 600,00 PLN
 • TEXOM Sp. z o.o.
  Al. Pokoju 1
  31-548 Kraków
  cena 3 755 400,79 PLN

– Zgodnie z zapowiedziami dokonuje się przywrócenie tego miejsca do jego pierwotnego przeznaczenia – służby z miłością dla osób o szczególnych potrzebach. W toku różnych dyskusji, wsłuchaniu się w potrzeby rodzin osób z niepełnosprawnościami, powstał projekt utworzenia Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Stalowej Woli, które będzie dedykowane dla dorosłych osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Będzie to miejsce, którego powstanie wynika bezpośrednio z wielkiej potrzeby, obawy rodziców, już dzisiaj dorosłych lub dorastających osób niepełnosprawnych, co będzie się działo z tymi osobami o szczególnych potrzebach w momencie, kiedy zabraknie dzisiejszych opiekunów, kiedy oni odejdą lub będą w takim stanie zdrowotnym, który uniemożliwi im codzienne zajmowanie się swoimi dziećmi, swoimi podopiecznymi. Otwarcie ofert w przetargu na rozbudowę i przebudowę tego miejsca znacznie przybliża nas do zrealizowania tego ważnego zadania – zaznaczył Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta. 

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa i przebudowa wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku na potrzeby utworzenia „Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Stalowej Woli” w ramach Programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne” ogłoszonego przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej. Zakres robót w części istniejącej obejmuje m.in. rozebranie części ścianek działowych na poziomie piwnic, parteru i piętra, przebudowę toalet, wykonanie generalnego remontu ścian, sufitów, drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, wykonanie nowej elewacji budynku wraz z oknami, oraz wyeliminowanie wszystkich barier architektonicznych dla osób z niepełnosprawnościami. Zakres rozbudowy obejmuje m.in. wykonanie ścian klatki schodowej, szybu windowego i stropu, osadzenie drzwi wejściowych z funkcją automatycznego napowietrzania klatki schodowej, osadzenie okien PCV z funkcją oddymiania, wykonanie instalacji elektrycznej z oświetleniem awaryjnym i instalacji sterującej systemem oddymiania klatki schodowej, prace wykończeniowe i malarskie oraz montaż windy osobowej dwuprzystankowej.  

Wybudowany w latach 50-tych XX wieku budynek, w którym powstaje Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne znajduje się przy zbiegu ulic Kwiatkowskiego i Hutniczej. To tutaj wielu Mieszkańców Stalowej Woli przez szereg lat otrzymywało opiekę żłobkową, uczęszczało do Szkoły Specjalnej, korzystało z Warsztatów Terapii Zajęciowej albo pracowało w tym miejscu z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Po zakończeniu prac, miejsca przygotowane w najwyższym standardzie pomieszczą dwudziestu uczestników terapii dziennej i sześciu, którzy będą przebywać pod profesjonalną, całodobową opieką. Powstaną sale dzienne, świetlica, jadalnia, kuchnia, sale sportowe, rehabilitacyjne, sala wyciszenia dla osób z autyzmem, a całość będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Kwota przeznaczona na realizację zamówienia to 3 162 389,65 zł. Trwa analizowanie ofert.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.