obecnie
13° C
jutro
20° C
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

 • Zdrowa żywność
  785 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Siłownia Stalowa Wola.
  10792 wyświetleń
  8 odpowiedzi
 • Neurologia
  90 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Odzież do biegania
  145 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Zawód OZE
  517 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dobry ortodonta?
  1072 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na biznes
  1354 wyświetleń
  3 odpowiedzi
Przejdź do forum

Kolejny etap budowy Akceleratora Przemysłowego w Stalowej Woli

3 kwietnia 2024 11:06, autor: stalowawola.pl

Pną się mury Akceleratora Przemysłowego ARP w Stalowej Woli. 2 kwietnia 2024 roku zaprezentowano postępy prac przy tej nowoczesnej inwestycji, dedykowanej dla małych i średnich przedsiębiorstw. – Budowa tego obiektu pokazuje wyraźnie strategię miasta Stalowej Woli. Nie patrzymy bowiem tylko na wielkich inwestorów z wielomiliardowym kapitałem, ale dbamy również o tych przedsiębiorców, którzy rozpoczynają swoje biznesy w przysłowiowych garażach. Nowoczesna przestrzeń Akceleratora ułatwi im rozwój swoich programów produkcyjnych – przekonuje Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Akcelerator to rodzaj inkubatora przemysłowego z przestrzenią  produkcyjną i przestrzenią biurową, który z myślą głównie o młodych przedsiębiorcach postanowiła wybudować Agencja Rozwoju Przemysłu. Budynek o łącznej powierzchni 8,5 tysiąca metrów kwadratowych powstaje na  działce na przeciw siedziby dyrekcji Huty Stalowa Wola. To propozycja również dla przedsiębiorców, którzy nie mają przestrzeni produkcyjnych. Wynajmując powierzchnię w Akceleratorze będą mogli rozwinąć skrzydła, a jak podkreślał prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny w mieście nie brakuje takich producentów.

– Stalowa Wola jest przykładem takiego miasta, gdzie wiele firm z tego przysłowiowego garażu osiągnęło sukces globalny. Jesteśmy przekonani, że ta nowoczesna hala, rosnąca w centrum strefy, będzie miejscem kooperacji oraz sukcesu małych i średnich producentów, którzy tutaj, na przestrzeni 100, 150, 200 m2 będą mogli się rozwijać – podkreśla prezydent Stalowej Woli.

Prezydent podziękował dyrektorowi tarnobrzeskiego oddziału ARP Tomaszowi Miśko i jego zespołowi za wielką determinację, dzięki której ta hala powstaje. Zaznaczył też, że będzie ona symbolem tego, że miasto Stalowa Wola pod względem gospodarczym rozwija się w każdym kierunku.

Niewątpliwie słowa te potwierdził dyrektor Tomasz Miśko. – W okresie ostatnich 5 lat to właśnie Stalowa Wola przyciągnęła najwięcej inwestorów na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To prawie 3,2 mld zł środków, które w samej Stalowej Woli zadeklarowali przedsiębiorcy, że zainwestują w ramach nowych zakładów produkcyjnych. Gdybyśmy mieli to porównać do innych ośrodków z terenu naszego oddziaływania, a są to 4 województwa, to sama Stalowa Wola przyciągnęła, jeżeli chodzi o kapitał, więcej inwestycji niż całe województwo lubelskie czy całe województwo mazowieckie – mówi dyrektor ARP Oddział Tarnobrzeg.

Skąd te wyniki? Jak przyznaje Tomasz Miśko jest to zasługa w dużej mierze wzorowej współpracy prezydenta miasta, jego determinacji, pasji, którą zaraża zarówno swój zespół współpracowników, jak i przekonuje inwestorów. – Wiarygodność – to ta zasada, która towarzyszy nam od samego początku i powoduje, że inwestorzy wybierają Stalową Wolę – podkreśla dyrektor Miśko.

Budowa Akceleratora Przemysłowego ARP na terenie Stalowej Woli jest przykładem kolejnej inwestycji opartej na dobrej współpracy. Nowoczesny budynek będzie też spełniał najwyższe standardy tego typu obiektów. Zaprojektowano bowiem rozwiązania jak stal, drewno i beton, które nawiązują do otoczenia, uwzględniając charakter obszaru przemysłowego, a także niedalekich terenów leśnych. Założono zachowanie części drzewostanu w centralnej i południowej części działki oraz nowe nasadzenia drzew i roślinności. Powstanie przestrzeń wypoczynkowo-rekreacyjna, a sam obiekt będzie posiadał wiele rozwiązań proekologicznych, w tym m.in. instalacje fotowoltaiczne, zbiorniki retencyjne, stacje ładowania samochodów elektrycznych, miejsce przechowywania rowerów, nowoczesne, inteligentne i ekologiczne systemy wentylacji, ogrzewania oraz zarządzania budynkiem.

Do końca 2024 roku obiekt będzie gotowy. Już dzisiaj trwają rezerwacje przestrzeni w Akceleratorze, co pokazuje jakim sukcesem jest pomysł powstania takiego miejsca, dedykowanego dla małych i średnich producentów.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.