obecnie
5° C
jutro
12° C
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

 • Sprzątanie po zmarłych
  41 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Usługi malowania wnętrz w Sta…
  50 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Holter
  99 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Grecja - gdzie się wybrać?
  245 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Koszulki sportowe
  598 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  1564 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Polecane szkolenia z projekto…
  606 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Niechlubni rekordziści na drodze. Policjanci zatrzymali 3 prawa jazdy

29 marca 2024 12:00, autor: podkarpacka.policja.gov.pl

W środę, policjanci niżańskiegio ruchu drogowego prowadzili działania mające na celu sprawdzenie przestrzegania przez kierowców dopuszczalnych limitów prędkości w gminie Harasiuki. W wyniku tych czynności, w ciągu kilku godzin zatrzymali 3 prawa jazdy.

W pierwszej kolejności, funkcjonariusze zmierzyli prędkość osobowego bmw. Okazało się, że kierowca miał na liczniku 102 km/h. Tym samym, przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h.

Niespełna godzinę później, policjanci dokonali pomiaru prędkości kierującej mazdą. Kobieta miała na liczniku 97 km/h w miejscu, gdzie limit dopuszczalnej prędkości wynosił 50 km/h. Dodatkowo wyszło na jaw, że kobieta przekroczyła już wcześniej limit 24 punktów. Niechlubną rekordzistką tego dnia, okazała się kierująca oplem. Kobieta jechała z prędkością 107 km/h w terenie zabudowanym.

Wszystkich kierujących pośpiech kosztował nie tylko utratę prawa jazdy, ale i surowe mandaty oraz punkty karne. Dodatkowe konsekwencje poniesie kierująca mazdą, która przekroczyła nie tylko dozwoloną prędkość, ale i limit posiadanych punktów.

Przypominamy, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Apelujemy o dostosowywanie jej do obowiązujących przepisów oraz warunków na drodze,   zwłaszcza podczas wzmożonego ruchu na drogach w trakcie świąt.

 

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.