obecnie
13° C
jutro
20° C
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

 • Zdrowa żywność
  785 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Siłownia Stalowa Wola.
  10793 wyświetleń
  8 odpowiedzi
 • Neurologia
  91 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Odzież do biegania
  145 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Zawód OZE
  517 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dobry ortodonta?
  1072 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na biznes
  1354 wyświetleń
  3 odpowiedzi
Przejdź do forum

Uczniowie Ekonomika najlepsi na Podkarpaciu

6 marca 2024 11:09, autor: stalowowolski.pl

Zespół Szkół nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli ma powody do dumy – uczniowie technikum ekonomicznego zwyciężyli w prestiżowym Podkarpackim Turnieju Szkół Ekonomicznych „Finanse w pigułce”.

,

Ich triumf jest podwójny, bo zwyciężyli drużynowo oraz indywidualnie. Wspaniały team stworzyli Dawid Korzystka, Wiktoria Kobylarz (klasa 4 teh) oraz Julia Mączka (klasa 5tpe). Uczniowie najpierw zwyciężyli u siebie w szkole (wyłonienie trzyosobowych drużyn), a potem zmagali się w dwuetapowym turnieju z 11 drużynami z całego Podkarpacia. Zarówno uczniowie jak i ich opiekunka Marzena Garbacz zgodnie przyznają, że tajemnica ich sukcesu to rzetelna wiedza na temat finansów, podatków i elementów rachunkowości oraz umiejętność pracy zespołowej. Drużyna bowiem musiała zgodnie współpracować, aby w oparciu o podane dokumenty wprowadzić do książki przychodów i rozchodów potrzebne dane – rozliczyć podatek VAT, podatek dochodowy, ustalić należne składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, sporządzić deklaracje rozliczeniowe ZUS DRA.

,

Konkursowi co roku patronuje Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Podkarpacki oraz Narodowy Bank Polski- jednocześnie są to fundatorzy cennych nagród. Uczniowie otrzymali vouchery na 120 godzinne kursy z zakresu kadr i płac, laureat I miejsca otrzymał tablet, a szkoła voucher o wartości 1300 złotych.

,

Organizatorem turnieju był Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie.

,

Warto podkreślić, że podwójne zwycięstwo uczniów rozwadowskiego ekonomika, to potwierdzenie pozycji tej szkoły wśród najlepszych techników Podkarpacia, bowiem co roku szkoła utrzymuje się w ścisłej czołówce tego ważnego dla regionu turnieju.

,

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.