obecnie
13° C
jutro
22° C
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

 • Zdrowa żywność
  785 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Siłownia Stalowa Wola.
  10793 wyświetleń
  8 odpowiedzi
 • Neurologia
  91 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Odzież do biegania
  145 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Zawód OZE
  517 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dobry ortodonta?
  1072 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na biznes
  1354 wyświetleń
  3 odpowiedzi
Przejdź do forum

Symbol nowoczesnej, bardzo dobrze zorganizowanej oświaty – budowa now…

23 lutego 2024 19:33, autor: stalowawola.pl

Zgodnie z harmonogramem prowadzone są prace przy rozbudowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli. W tym momencie trwają prace przygotowawcze do powstania kolejnego stropu. 

To pierwszy od 30 lat projekt, na mocy którego powstaje nowy budynek szkoły w naszym mieście. Nowe skrzydło Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11, to symbol tego, jak chcemy patrzeć dzisiaj w przyszłość wiedząc, że bez nowoczesnej, bardzo dobrze zorganizowanej oświaty, nie jesteśmy w stanie zrealizować żadnego projektu gospodarczego, ani żadnego projektu na przyszłość. Ten obiekt będzie wyznaczał nowy horyzont i nowe spojrzenie miasta Stalowej Woli na edukację. Będzie wyznaczał nowe standardy i zdecydowanie poprawi możliwości funkcjonowania i rozwoju dzieci i młodzieży – zaznaczył Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli. 

Przypominamy, że w ramach rozbudowy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 powstanie wydzielone skrzydło dla klas 1-3 i oddziału przedszkolnego grupy „0”. Dobudowana część pozwoli przenieść nauczanie najmłodszych uczniów i stworzyć więcej przestrzeni dla Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego. Stworzy to obu szkołom możliwości do rozwoju i osiągania kolejnych sukcesów. Nowy obiekt będzie miał powierzchnię 1550m2. Forma bryły budynku będzie nowoczesna, wkomponowana w otoczenie, z nietypowymi rozwiązaniami funkcjonalnymi dostosowanymi do potrzeb integracji. Na parterze znajdą się dwie sale lekcyjne, sale dla przedszkolaków z przeszklonymi ścianami od strony korytarza oraz z wydzielonymi toaletami, gabinety, pokój nauczycielski i dyżurka. Piętro wyżej zlokalizowanych będzie 6 sal lekcyjnych wyposażonych w nowoczesny sprzęt i tablice interaktywne, toalety dla dziewcząt, chłopców w tym z niepełnosprawnościami oraz duża świetlica szkolna o powierzchni około 80 m2. Pojawią się także wszelkie potrzebne pomieszczenia techniczne oraz szatnie (poziom -1). W całym budynku wejścia i drzwi zostaną dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Z poziomu szatni i piwnic funkcjonować będzie wewnętrzna winda, a przy schodach podjazdy.  Obiekt wyposażony będzie w wentylację mechaniczną i ogrzewanie podłogowe. Do budynku prowadzić będzie bezpośredni wjazd z ulicy. W części wewnętrznej powstanie patio oraz taras na konstrukcji metalowej, wypełnionej szkłem hartowanym, bezpiecznym, mlecznym, z elementami szkła barwionego. Koszt inwestycji wynosi 21,7 mln zł. 

 

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.