obecnie
13° C
jutro
20° C
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

 • Zdrowa żywność
  785 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Siłownia Stalowa Wola.
  10792 wyświetleń
  8 odpowiedzi
 • Neurologia
  90 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Odzież do biegania
  145 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Zawód OZE
  517 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dobry ortodonta?
  1072 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na biznes
  1354 wyświetleń
  3 odpowiedzi
Przejdź do forum

Znów pobiegniemy „Tropem wilczym” po stalowowolskich lasach

7 lutego 2024 12:32, autor: stalowawola.pl

3 marca 2024 roku po raz dwunasty uczcimy pamięć Żołnierzy Wyklętych w ogólnopolskim biegu „Tropem Wilczym”. W Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta zaprasza uczestników na start obok Urzędu Celnego przy ulicy Kwiatkowskiego. Dystanse do przebiegnięcia to 1963 m i/lub 5000 m. Udział w biegu jest bezpłatny. Zapisy już trwają!

Ogólnopolskim organizatorem biegu „Tropem Wilczym” – Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest Fundacja Wolność i Demokracja. Ideą akcji jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat. Od 2011 roku dzień 1 marca jest świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

W dystansach i godzinach biegu zawarta jest wielka symbolika. Pierwszy bieg na odległość 1963 m to odwołanie do roku 1963, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Godzina jego rozpoczęcia – 19:44 to liczba symbolizująca rok wybuchu Powstania Warszawskiego. Drugi bieg na 5 km wystartuje około godziny 20:00. Trasy obu dystansów przebiegać będą przez las (szczegółowa mapa poniżej).

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę i medal. Dostępnych jest 250 pakietów i decyduje kolejność zgłoszeń. Podczas obecnej edycji zapisy na bieg są prowadzone za pośrednictwem strony www.etiming.pl w zakładce zawody > Tropem Wilczym 2024 – Stalowa Wola.

W zgłoszeniu należy podać swoje imię, nazwisko, datę urodzenia, wybrany dystans i rozmiar koszulki.

Przyjmowanie zgłoszeń zostanie zakończone 28 lutego 2023 roku o godzinie 15:30.

Biuro zawodów będzie znajdowało się w SPZOZ w Stalowej Woli przy ul. Kwiatkowskiego 2 (tzw. Ambulatorium). Tam będą wydawane numery i pakiety startowe. Biuro będzie otwarte w godzinach od 14:00 do 19:30.

Udział w biegu jest bezpłatny. Zapisy już trwają. Prosimy o dostarczenie oświadczeń podczas odbierania pakietów startowych w dniu zawodów.

Uwaga:

Dla osób, które nie zapiszą się Internetowo będzie możliwość zapisania się na bieg na dodatkowej liście w dniu biegu w biurze zawodów. Osoby, które zgłoszą się na listę dodatkową będą mogły pobrać pakiet startowy z wcześniejszych edycji.

Link do zgłoszenia:

XII Tropem Wilczym – etiming

Do pobrania:

Regulamin Biegu

Oświadczenie osoby dorosłej

Oświadczenie osoby niepełnoletniej

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.