obecnie
24° C
jutro
24° C
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

 • Neurologia
  59 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Odzież do biegania
  116 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Zawód OZE
  483 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dobry ortodonta?
  944 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na biznes
  1319 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Sprzątanie po zmarłych
  349 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Usługi malowania wnętrz w Sta…
  449 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Orszak Trzech Króli W Stalowej Woli: Łańcuch Radości i Modlitwy

7 stycznia 2024 10:39, autor: zomo
Mimo deszczowej aury i przenikliwego zimna, około tysiąca osób wzięło udział w uroczystym orszaku Trzech Króli w Stalowej Woli. Wydarzenie rozpoczęło się Eucharystią w parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Stalowej Woli-Rozwadowie, której przewodniczyli kapłani z miejscowych parafii.

"Witam w naszym sanktuarium cały stalowowolski Kościół, który gromadzi się dziś w święto Objawienia Pańskiego. Chcemy głosić, iż Bóg jest między nami. Przychodzi do każdego człowieka i każdego człowieka przez swoją śmierć i zmartwychwstanie zbawi, o ile człowiek mu zawierzy" - powiedział ks. Jan Folcik, proboszcz parafii, podkreślając głęboki sens tego wyjątkowego dnia.

Po zakończeniu Mszy św., uczestnicy orszaku przeszli ulicami miasta, mijając Rozwadowską oraz al. Jana Pawła II, aby dotrzeć do parafii Matki Bożej Królowej Polski. Tam, na placu przed świątynią, oddali hołd nowonarodzonemu Jezusowi. Każdy uczestnik orszaku został obdarowany pamiątkową koroną i śpiewnikiem z kolędami, tworząc niepowtarzalny klimat świątecznej wspólnoty.

Uroczystość zakończyła się wspólnym kolędowaniem, które dodatkowo umocniło więzi społeczności zgromadzonej wokół wspólnego celu. Po zakończonych obrzędach wszyscy uczestnicy mieli okazję delektować się ciepłym posiłkiem, a wieczór uświetnił koncert kolęd Małej Armii Janosika, tworząc pełen radości i życzliwości klimat. Orszak Trzech Króli w Stalowej Woli nie tylko niesie ze sobą religijny wymiar, ale również stanowi piękne świadectwo wspólnoty i tradycji, które przetrwają przez wiele lat.
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.