obecnie
13° C
jutro
20° C
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

 • Zdrowa żywność
  785 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Siłownia Stalowa Wola.
  10792 wyświetleń
  8 odpowiedzi
 • Neurologia
  90 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Odzież do biegania
  145 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Zawód OZE
  517 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dobry ortodonta?
  1072 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na biznes
  1354 wyświetleń
  3 odpowiedzi
Przejdź do forum

Zróbmy ozdoby na choinkę w bibliotece

30 listopada 2023 15:43, autor: MBP

W sobotę, 16 grudnia w godzinach 15:00 – 17:00 Miejska Biblioteka Publiczna w  Stalowej Woli zaprasza na Międzypokoleniowe Warsztaty Ozdób Świątecznych „Choinkowe ozdoby”. Zapisy na wydarzenie startują 1 grudnia w Wypożyczalni Książki Mówionej, w godzinach jej otwarcia. Ilość miejsc ograniczona.

W ubiegłych latach podczas poprzednich warsztatów świątecznych wykonywaliśmy stroiki czy świąteczne kartki. W tym roku stalowowolskie bibliotekarki proponują wykonanie choinkowych ozdób. – Przed laty choinki ozdabialiśmy sami. Były łańcuchy mozolnie sklejane z kolorowego papieru, szyszki i orzechy pomalowane złotą farbą, aniołki z delikatnymi skrzydłami, bałwanki, pajacyki z wydmuszek i brodate mikołaje. Dawniej wiele pracy wkładano w przygotowanie ozdób na choinkę… Ozdoby cieszyły, bo poświęciliśmy im wiele serca i sporo czasu. Spróbujmy więc własnoręcznie wykonać gwiazdki, łańcuchy czy inne ozdoby, które przystroją naszą choinkę – zachęcają stalowowolskie bibliotekarki.

– Zapraszamy na warsztaty rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami… Całe rodziny będą mogły samodzielnie wykonać oryginalne świąteczne ozdoby pod okiem plastyka. Biblioteka zapewnia wszystkie materiały potrzebne do wykonania ozdób. Oczywiście zajęcia są bezpłatne – mówi Beata Życzyńska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Świąteczne warsztaty cieszą się niebywałym powodzeniem wśród mieszkańców miasta, nic dziwnego, bo to świetna okazja na kreatywne spędzenie popołudnia w rodzinnym gronie. Warto przyjść do biblioteki, wspólnie z pociechami, zachęcić do warsztatów znajomych. A wcześniej koniecznie zapisać się na wydarzenie.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.