obecnie
13° C
jutro
20° C
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

 • Zdrowa żywność
  785 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Siłownia Stalowa Wola.
  10793 wyświetleń
  8 odpowiedzi
 • Neurologia
  91 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Odzież do biegania
  145 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Zawód OZE
  517 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dobry ortodonta?
  1072 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na biznes
  1354 wyświetleń
  3 odpowiedzi
Przejdź do forum

Edukacyjna wystawa fotografii „Dzieci Świata” Elżbiety Dzikowskiej

29 listopada 2023 19:22, autor: MBP

Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli serdecznie zaprasza od 29 listopada 2023, wszystkie dzieci ze Stalowej Woli i okolic, na wielkoformatową i edukacyjną wystawę fotografii „Dzieci Świata” Elżbiety Dzikowskiej i do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Mój przyjaciel z dalekiego świata”.

Wielkoformatowa i edukacyjna wystawa fotografii „Dzieci Świata” cenionej podróżniczki, Elżbiety Dzikowskiej, przemierzającej od wielu już lat kontynenty, znanej wszystkim widzom, m.in., z legendarnego programu Pieprz i Wanilia, zrealizowanego dla TVP wraz z Tonym Halikiem, została zorganizowana w mikołajkowo-świątecznym podarunku dla wszystkich dzieci ze Stalowej Woli i okolic, dzięki wsparciu i przy współpracy: Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Melchiora Wańkowicza, Superior Industries Production Poland i Elektrociepłowni Stalowa Wola.  

 W dniach od 29 listopada 2023 do 12 stycznia 2024, dzieci ze Stalowej Woli i okolic, będą mogły zaprzyjaźnić się ze swoimi rówieśnikami z różnych stron świata w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza. Wystawa jest ogólnodostępna i nieodpłatna. Wystawie towarzyszy konkurs plastyczny „Mój przyjaciel z dalekiego świata” dla dzieci w wieku od lat 6 do 15. Prace można przesyłać do 31 stycznia 2024. Regulamin konkursu: www.mbpstalowawola.pl 

„Dzieci Świata” to kolejna wystawa po „Uśmiechu Świata” przepełniona różnorodnością kulturową, empatią, wiarą i nadzieją, z niezwykłą wnikliwością prezentująca dolę i niedolę najmłodszych mieszkańców naszego globu, a przede wszystkim tych z Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej. Jak pisze autorka w albumie „Dzieci w fotografii Elżbiety Dzikowskiej”- „Tam się dzieci rodzi najwięcej, tam ich los jest najtrudniejszy, ale tak samo jak w Polsce kochają swe dzieci tamtejsi rodzice, tak samo pragną by ich przyszłość była lepsza. Chciałabym, aby (...) polskie dzieci zaprzyjaźniły się z przedstawionymi na moich fotografiach rówieśnikami.”  

Dzieci w fotografiach Elżbiety Dzikowskiej najczęściej żyją w biedzie, bez możliwości nauki, od najmłodszych lat pracując, aby wspomóc rodziców, opiekują się młodszym rodzeństwem, niejednokrotnie głodują. Pomimo wielu trosk i przeciwieństw losu starają się znaleźć czas na zabawę i dzielą się z nami tym, co mają najcenniejsze, uśmiechem, który jest najkrótszą drogą do serca. 

Organizatorzy mają nadzieję, że wydarzenie będzie okazją do zwrócenia uwagi na problemy i potrzeby dzieci w najdalszych zakątkach świata, a jednocześnie impulsem do niesienia Im pomocy.  

Wielkoformatowa i edukacyjna wystawa fotografii „Dzieci Świata” Elżbiety Dzikowskiej została objęta honorowym patronatem Pana Lucjusza Nadbereżnego, Prezydenta Miasta Stalowej Woli i UNICEF Polska.  

Serdecznie zapraszamy!

Edukacyjna wystawa fotografii „Dzieci Świata” Elżbiety Dzikowskiej i konkurs plastyczny dla dzieci

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.