obecnie
13° C
jutro
22° C
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

 • Zdrowa żywność
  785 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Siłownia Stalowa Wola.
  10793 wyświetleń
  8 odpowiedzi
 • Neurologia
  91 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Odzież do biegania
  145 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Zawód OZE
  517 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dobry ortodonta?
  1072 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na biznes
  1354 wyświetleń
  3 odpowiedzi
Przejdź do forum

Podróż po Tanzanii i Kenii

22 listopada 2023 13:06, autor: MBP

"5 miesięcy z plecakiem z biletem w jedną stronę po Tanzanii i Kenii" to tytuł poniedziałkowego spotkania w ramach Klubu Podróżnika #czterystronyświata z panią Martą Nowak podróżniczką ze Stalowej Woli, która spędziła 5 miesięcy w afrykańskich wioskach.

Głównym tematem jej opowieści byli ludzie poznani na drodze. Byli to ludzie, którzy cechowali się otwartością, uśmiechem oraz gościnnością. Potrafili pomóc w każdej sytuacji, zaprosić do siebie do domu oraz oprowadzić i opowiedzieć o swoich zwyczajach i kulturze. Wszystko zaczęło się od stolicy Tanzanii, Dar Es Salaam, skąd dalsza podróż prowadziła na północ kraju. Kolory, interesująca flora i fauna towarzyszyła całej wyprawie.
Uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć jak wygląda kuchnia w krajach wschodnio-afrykańskich, dowiedzieć się co znaczy w języku Swahili: Mambo czy Karibu Sana. Poznać słowa, które nie tylko są zwrotem, ale i całą filozofią życia, Pole Pole. Jak poruszać się lokalnymi środkami transportu czy to Dala Dala czy też Boda Boda. Jakie są dwie strony Zanzibaru, czy też jak można dostać się na Safari. Czy Tanzania i Kenia jest tak odległa od nas i czy tak bardzo się różnimy? Czy warto otworzyć się na lokalne doświadczenia i czy jest bezpiecznie?
Opowieść o Afryce, o doświadczeniach zdobytych w podróży ale przede wszystkim o ludziach pełnych dobroci i piękna niezwykle podobała się wszystkim uczestnikom spotkania. Wyrazem tego były gromkie brawa i liczne pytania do naszego gościa.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.