obecnie
-2° C
jutro
-6° C
Ostatnio na forum

 • Ukraińskie pierogi
  63 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • ruletki wypłacalne cs go
  112 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Kurs na nianię
  97 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Potrawy wigilijne
  327 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Opieka zdrowotna
  378 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Buty dla chłopca
  377 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • AND Computers czy Komputronik?
  8909 wyświetleń
  7 odpowiedzi
Przejdź do forum

Samorządy sfinansowały sprzęt dla Policji

17 listopada 2023 15:34, autor: stalowowolski.pl

Defibrylator AED oraz trzy torby z zestawami ratowniczymi zostały przekazane Komendzie Powiatowej Policji w Stalowej Woli. Sprzęt ufundowały samorządy gminne z terenu Powiatu Stalowowolskiego.

,

– Lokalne samorządy wsłuchują się w potrzeby naszej komendy i  starają się pomagać w ich realizacji. I teraz mamy tego przykład – gdy okazało się, że jest potrzeba zakupienia defibrylatora AED oraz toreb z zestawami ratowniczymi na wyposażenie radiowozów, gminy z terenu naszego powiatu, czyli: Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaklików oraz Zaleszany, przekazały na ten cel po 2 tysiące złotych i za łączną kwotę 10 tysięcy złotych został on zakupiony, a dzisiaj możemy go wręczyć komendantowi – mówił podczas oficjalnego przekazania sprzętu starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, który w tym celu wraz z wicestarostą stalowowolskim Mariuszem Sołtysem, zjawili się 16 listopada w Komendzie Powiatowej Policji w Stalowej Woli.

,

Jak zapewniają policjanci, ten sprzęt jest im bardzo potrzebny do ratowania życia i zdrowia naszych mieszkańców – uczestników zdarzeń drogowych, a także innych, z jakimi przychodzi się mierzyć funkcjonariuszom podczas ich służby.

,

–  Będzie on użytkowany przez policjantów ruchu drogowego oraz prewencji. Nasi funkcjonariusze są przeszkoleni do udzielania podstawowej pomocy przedmedycznej i wiedzą jak wykorzystywać taki sprzęt. Pamiętajmy, że często są pierwsi na miejscu zdarzeń i dlatego to takie ważne, aby mieli ze sobą odpowiednie wyposażenie. To może pomóc uratować czyjeś życie – tłumaczył inspektor Janusz Śnios, komendant powiatowy KPP w Stalowej Woli.

,

Przekazany sprzęt – defibrylator oraz zestawy ratownicze, to jeszcze nie cała pomoc, jaką stalowowolska  Komenda Powiatowa Policji otrzymała w tym roku od samorządów.

,

– Powiat Stalowowolski oraz miasto Stalowa Wola przekazały z własnych budżetów po 90 tysięcy złotych na zakup dwóch radiowozów. Koszt każdego z nich, to 180 tysięcy złotych, czyli powiat i gmina zapłaciły za połowę każdego samochodu. Pozostałe pieniądze przekazała Komenda Główna Policji – mówi starosta Janusz Zarzeczny.

,

– To kolejny przykład na to, że zawsze możemy liczyć na wsparcie naszych samorządów. Dzięki niemu, regularnie od kilku lat kupujemy nowe samochody oraz niezbędny sprzęt. Pamiętajmy, że nasz tabor jest użytkowany 24 godziny na dobę i jest intensywnie eksploatowany, dlatego ta wymiana jest taka ważna. Nowe – dofinansowane przez powiat i miasto radiowozy, powinny trafić na stan naszej komendy na przełomie roku – zapowiedział komendant Janusz Śnios.

,

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.