obecnie
20° C
jutro
22° C
Czy Polska wyjdzie z grupy podczas EURO 2024?


Ostatnio na forum

 • Rzetelna agencja nieruchomośc…
  42 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Czy warto i jak zastrzec swój…
  87 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  1894 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Perfumy damskie - jak wybiera…
  91 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przedłużenie włosów
  141 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na studia
  156 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Zdrowa żywność
  933 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

„Kochasz dzieci – nie pal śmieci!” – o czystym powietrzu

31 października 2023 16:31, autor: MBP

We współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Stalowej Woli w  bibliotecznej Filii nr 1, przez ostatni tydzień, odbywały się zajęcia na temat czystego powietrza. Gościliśmy na nich klasy IA i IIC z PSP nr 2 oraz klasy IIC i IIIC z PSP nr 3.

Zajęcia rozpoczęły się od krótkiego wprowadzenia czym jest czyste powietrze, co robić by takim pozostało i czy faktycznie istnieje. A sprawdziliśmy to za pomocą prostego doświadczenia. Nie zawsze jednak to powietrze jest czyste, a działanie człowieka sprawia, że pojawia się w nim coraz więcej zanieczyszczeń. Na przykładzie doświadczenia z „kulą smogową” czy odkurzaczem pokazaliśmy jak obecność smogu wpływa na funkcjonowanie miasta i jak „wybuchowe” doświadczenie przedstawiło ciekawy sposób na pozbycie się szkodliwego dymu.

Przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska pod kierownictwem naczelnik Patrycji Jędruch opowiedzieli na czym polega ich praca, zaprezentowali jak przebiega kontrola pieców w domach jednorodzinnych oraz jak sprawdzić wilgotność drzewa za pomocą specjalnego urządzenia.

By utrzymać powietrze czystym wystarczą już drobne czynności: segregacja śmieci, wymiana torby plastikowej na materiałową, oszczędzanie energii elektrycznej czy mniejsze zużycie wody. Małymi krokami możemy zadbać o naszą planetę i zmniejszać obecność smogu w powietrzu.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.