obecnie
23° C
jutro
25° C
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

 • Neurologia
  11 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Odzież do biegania
  82 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Zawód OZE
  454 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dobry ortodonta?
  901 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na biznes
  1275 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Sprzątanie po zmarłych
  309 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Usługi malowania wnętrz w Sta…
  403 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Stalowowolska MBP rozdaje książki dla dzieci

25 października 2023 08:13, autor: MBP

Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli wznawia akcję „Mała książka – Wielki człowiek”. Aby odebrać darmową książkę dla dziecka, należy zapisać je do biblioteki. Na rodziców czeka z kolei broszura, wyjaśniająca dlaczego warto czytać książki ze swoimi pociechami. Książkowe wyprawki będą do odebrania w każdej bibliotecznej placówce w godzinach jej otwarcia.

Projekt jest adresowany do dzieci ze Stalowej Woli w wieku przedszkolnym i startuje od wtorku, 24 października. Dzieciaki, których rodzice zapiszą do MBP otrzymają „Krasnala w krzywej czapce” - książkę autorstwa Wojciecha Widłaka z ilustracjami Aleksandry Krzanowskiej. A do tego specjalne Karty Małego Czytelnika, do których będą mogły wklejać specjalne naklejki przy każdej wizycie w bibliotece. Jeśli uzbierają ich 10 – każde dziecko otrzyma specjalny czytelniczy dyplom. Co warte podkreślenia - to książka stworzona specjalnie na potrzeby kampanii!

Do Stalowej Woli trafiło w sumie 240 czytelniczych zestawów. – Książka jest największym z darów, jakie możemy ofiarować dziecku, darem na zawsze, na całe jego dziecięce i dojrzałe życie. Korzyści obcowania z książką są niepoliczalne: książka rozwija wyobraźnię, kształtuje świadomość i wrażliwość na drugiego człowieka, wzbogaca słownictwo, pozwala rozumieć świat – podkreśla Beata Życzyńska, dyrektor stalowowolskiej biblioteki.

Dzięki ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Instytut Książki w ręce najmłodszych trafiło kilka milionów książek. – Stalowowolska książnica do projektu włączyła się w 2019 roku. Jak rodzice doceniają książkę w życiu swojego dziecka i jak bardzo to potrzebna akcja, pokazały już jej pierwsze chwile. Tylko przez 2 godziny zapisano wówczas w Bibliotece Głównej 59 małych nowych czytelników i wręczono w sumie 80 wyprawek, także zapisanym nieco wcześniej maluchom – mówi Joanna Rybak, kierownik Biblioteki Głównej, koordynator czytelniczego projektu.

Wyprawki będą dostępne w Bibliotece Głównej i jej filiach do końca roku kalendarzowego lub do wyczerpania zasobów. Przypominamy, bibliotekarki i bibliotekarze zapraszają rodziców wraz z małymi mieszkańcami Stalowej Woli w wieku przedszkolnym. Wystarczy dziecko zapisać do biblioteki.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.